Turysci.pl
pociąg

fot. unsplash.com/Daniel Abadia

Ruch kolejowy wstrzymany. Finlandia podjęła decyzję o zawieszeniu połączeń z Rosją

30 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

W wyniku inwazji na Ukrainę Rosja musi liczyć się teraz z licznymi, wymierzonymi w jej kierunku sankcjami. Te mają zarówno wymiar finansowy, gospodarczy, sportowy, kulturowy, jak i transportowy. Teraz o wiele trudniej jest się dostać do tego kraju, szczególnie w inny sposób niż prywatnym samochodem.

Jeszcze do niedawna obywatele Rosji mogli liczyć na ciekawe połączenie kolejowe do Finlandii, ale ogłoszono, że i ono zostanie tymczasowo zawieszone.

Rosja: Nie będzie już połączeń kolejowych z Finlandii

Już wcześniej kraje należące do Unii Europejskiej zdecydowały się na zamknięcie połączeń kolejowych z krajem agresora. Jak przekazuje Reuters, teraz taką decyzję podjął też fiński przewoźnik kolejowy VR Trainspoint, który poinformował o tym w specjalnym oświadczeniu. Wytłumaczono w nim, że taki krok wynika bezpośrednio z sankcji nałożonych na Rosję.

Polska na mapie

Tłumy w przygranicznych miejscowościach. "Recepcjonistki nie były na to przygotowane"

CZYTAJ DALEJ

Wielu turystów chętnie korzystało wcześniej z atrakcyjnego połączenia kolejowego między Helsinkami a Rosją, ale póki co nie będzie to możliwe. Nie sposób też na tę chwilę stwierdzić, jak długo to potrwa. Warto też podkreślić, że decyzja ta dotyczy nie tylko kursów pasażerskich, ale również tych towarowych.

Rosja ograniczona nie tylko przez kolej

Ruch kolejowy nie jest oczywiście jedyną płaszczyzną branży transportowej, która ucierpiała w Rosji w wyniku sankcji. Bardzo poważne konsekwencje poniósł przede wszystkim transport lotniczy. Rosyjskie samoloty nie mogą korzystać z europejskiej przestrzeni powietrznej, przez co spora liczba kursów jest niemożliwa do wykonania, a ich pozostała część znacznie utrudniona.

Tamtejsza branża lotnicza odczuła sankcje do tego stopnia, że największe lotnisko w kraju, znajdujące się na terenie podmoskiewskiej miejscowości Chimki, Szeremietiewo musiało zwolnić znaczną część personelu. Mało tego, zamknięto tam także 2 z 5 terminali i wstrzymano inwestycje w obawie, że nie będzie ich z czego opłacić.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Slajd 1 z 5

Elżbieta Dzikowska

Elżbieta Dzikowska to podróżniczka i dziennikarka, która popularność zyskała dzięki programowi TVP „Pieprz i wanilia”, który prowadziła razem ze swoim partnerem - Tonym Halikiem. Byli oni pierwszymi Polakami, którzy w 1976 r. dotarli do ruin zaginionego miasta Vilcabamba (obecnie Peru), ostatniej stolicy Inków. Wspólnie z partnerem relacjonowała podróże do prawie wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej, Europy, 27 stanów USA, a także: Chin, Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Indii, Sri Lanki, Rosji, na Tahiti, Hawaje, Galapagos, Wyspę Wielkanocną, do Kenii, Tanzanii, Maroka, Libii, czy Egiptu. Dzikowska ma na swoim koncie już kilkadziesiąt publikacji oraz wystaw sztuki. fot. TRICOLORS/East News

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: next.gazeta.pl

Michał FitzAutor

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuje się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >