Turysci.pl
pociąg

fot. unsplash.com/Daniel Abadia

Ruch kolejowy wstrzymany. Finlandia podjęła decyzję o zawieszeniu połączeń z Rosją

30 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

W wyniku inwazji na Ukrainę Rosja musi liczyć się teraz z licznymi, wymierzonymi w jej kierunku sankcjami. Te mają zarówno wymiar finansowy, gospodarczy, sportowy, kulturowy, jak i transportowy. Teraz o wiele trudniej jest się dostać do tego kraju, szczególnie w inny sposób niż prywatnym samochodem.

Jeszcze do niedawna obywatele Rosji mogli liczyć na ciekawe połączenie kolejowe do Finlandii, ale ogłoszono, że i ono zostanie tymczasowo zawieszone.

Rosja: Nie będzie już połączeń kolejowych z Finlandii

Już wcześniej kraje należące do Unii Europejskiej zdecydowały się na zamknięcie połączeń kolejowych z krajem agresora. Jak przekazuje Reuters, teraz taką decyzję podjął też fiński przewoźnik kolejowy VR Trainspoint, który poinformował o tym w specjalnym oświadczeniu. Wytłumaczono w nim, że taki krok wynika bezpośrednio z sankcji nałożonych na Rosję.

Polska na mapie

Tłumy w przygranicznych miejscowościach. "Recepcjonistki nie były na to przygotowane"

CZYTAJ DALEJ

Wielu turystów chętnie korzystało wcześniej z atrakcyjnego połączenia kolejowego między Helsinkami a Rosją, ale póki co nie będzie to możliwe. Nie sposób też na tę chwilę stwierdzić, jak długo to potrwa. Warto też podkreślić, że decyzja ta dotyczy nie tylko kursów pasażerskich, ale również tych towarowych.

Rosja ograniczona nie tylko przez kolej

Ruch kolejowy nie jest oczywiście jedyną płaszczyzną branży transportowej, która ucierpiała w Rosji w wyniku sankcji. Bardzo poważne konsekwencje poniósł przede wszystkim transport lotniczy. Rosyjskie samoloty nie mogą korzystać z europejskiej przestrzeni powietrznej, przez co spora liczba kursów jest niemożliwa do wykonania, a ich pozostała część znacznie utrudniona.

Tamtejsza branża lotnicza odczuła sankcje do tego stopnia, że największe lotnisko w kraju, znajdujące się na terenie podmoskiewskiej miejscowości Chimki, Szeremietiewo musiało zwolnić znaczną część personelu. Mało tego, zamknięto tam także 2 z 5 terminali i wstrzymano inwestycje w obawie, że nie będzie ich z czego opłacić.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Polskie podróżniczki, które zapisały się na kartach historii lub dopiero ją tworzą. Są dziennikarkami, reportażystkami, graficzkami, sportowcami, a nawet elektroniczkami. Przedstawiamy pięć kobiet, które przybliżyły nam odległe miejsca na świecie. fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Zobacz galerię >

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: next.gazeta.pl

Tagi:

Michał FitzAutor

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuje się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >