Turysci.pl
Samolot

canva.com

Rosyjskie linie lotnicze otwierają nowe połączenia międzynarodowe

28 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Raptem kilkanaście dni temu najpopularniejsze, rosyjskie linie lotnicze Aerofłot zawiesiły wszystkie międzynarodowe połączenia za wyjątkiem tych lecących na Białoruś. Wynikało to z sankcji nałożonych przez europejskie państwa, które niemalże w komplecie zakazały samolotom z Rosji używania ich przestrzeni powietrznej. Ten stan rzeczy właśnie się zmienia.

Jak się okazuje, przewoźnik postanowił nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości i uruchomił kilka połączeń międzynarodowych, które na przykład dowiozą Rosjan na wakacje.

Rosyjskie linie lotnicze wznawiają kursy międzynarodowe

Jak się okazuje, przerwa od międzynarodowych lotów Aerofłotu będzie trwała około miesiąca, bo mówi się o tym, że już od pierwszych dni kwietnia przewoźnik uruchomi nowe kursy. Wciąż nie będą one jednak dotyczyły państw wchodzących w skład Unii Europejskiej. Gdzie w takim razie będzie można polecieć?

Polska na mapie

Tłumy w przygranicznych miejscowościach. "Recepcjonistki nie były na to przygotowane"

CZYTAJ DALEJ

Aerofłot umożliwi swoim klientom loty do Turcji, Armenii, Egiptu, Izraela, Kazachstanu oraz Uzbekistanu. Będą obsługiwały kilka portów lotniczych w wymienionych krajach. Aerofłot będzie lądował w czterech tureckich miejscowościach i aż pięciu kazachskich.

Co ciekawe, wszystkie te loty będą odbywały się z Soczi. Dlaczego? Wynika to z przyczyn geograficznych. Soczi jest zwyczajnie najbliżej położone nowych kierunków. Wcześniej zdecydowano się bowiem na zawieszenie kursów nawet do tych krajów, które nie zamknęły przestrzeni lotniczej, gdyż z powodu zakazów samoloty startujące z innych miast musiały obierać bardzo niekorzystną, znacznie dłuższą trasę. W przypadku kursów z Soczi takiej potrzeby nie ma i pewnie głównie dlatego je wznowiono.

Rosyjskie linie lotnicze mają problemy z bazą

Choć Aerofłot sprytnie rozwiązuje problemy związane z kursami zagranicznymi, nie wszystkiemu jest w stanie zaradzić. Ostatnio pojawiły się też informacje mówiące o pogarszającym się stanie lotniska Szeremietiewo, które jest bazą tej najpopularniejszej w Rosji linii.

Zarządcy lotniska, ze względu na brak obłożenia musieli zwolnić aż 20% swojego dotychczasowego personelu, a część z tych, którzy pozostali, została wysłana na przymusowe urlopy. Zamknięto także 2 terminale tego lotniska i wstrzymano wszystkie inwestycje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Polskie podróżniczki, które zapisały się na kartach historii lub dopiero ją tworzą. Są dziennikarkami, reportażystkami, graficzkami, sportowcami, a nawet elektroniczkami. Przedstawiamy pięć kobiet, które przybliżyły nam odległe miejsca na świecie. fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Zobacz galerię >

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: onet.pl

Tagi:

Michał FitzAutor

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuje się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Włochy znoszą resztki restrykcji. Od 1 czerwca nowe zasady wjazdu

Czytaj więcej >

Europa

Paryżanie oburzeni bałaganem po finale Ligii Mistrzów. To sprawka Anglików?

Czytaj więcej >

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >