Turysci.pl

fot. Pixabay/ flyerwerk

Rosyjscy turyści mają problemy w Tajlandii. Hotele i kurorty nie akceptują ich kart płatniczych

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Hotele i kurorty w tajlandzkich prowincjach Phuket i Krabi przestały akceptować karty płatnicze turystów z Rosji. Powodem jest wykluczenie siedmiu głównych rosyjskich banków z globalnego systemu finansowego SWIFT.

W efekcie nałożonych na Rosję sankcji siedem głównych rosyjskich banków zostało wykluczonych z globalnego systemu finansowego SWIFT. Z tego powodu rosyjscy turyści nie są w stanie płacić rachunków kartą kredytową.

Tajlandia. Hotele nie przyjmują płatności kartą od rosyjskich klientów

Według lokalnych mediów nawet około 15 proc. rezerwacji z wyprzedzeniem dokonanych przez rosyjskich turystów zostało anulowanych po nałożeniu przez Europę i Stany Zjednoczone sankcji w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę.

Kilka hoteli na Phuket próbowało skonsultować się z Bank of Thailand w sprawie tego problemu i sposobów przyjmowania płatności od swoich rosyjskich klientów - wynika z informacji przekazanych portalowi thaipbsworld.com przez dyrektora wyższego szczebla hotelu Melia

Również inny cytowany przez lokalne media dyrektor kurortu na wyspie Phi Phi w prowincji Krabi przyznał, że obecnie przyjmuje tylko gotówkę od rosyjskich turystów. Podobny problem występuje również w innych prowincjach, w tym w Bangkoku.

Rosyjscy turyści przybywają głównie do prowincji Phuket, Samui i Krabi w marcu i kwietniu, większość z nich zostaje na 7-21 dni. Od początku miesiąca liczba turystów z Rosji odwiedzających Tajlandię w ramach programu "Test and Go" spadła ze średnio 700 dziennie do mniej niż 400.

Warto wspomnieć, że od 1 listopada, kiedy Tajlandia ponownie otworzyła się na turystów , w ramach programów "Test and Go" i "sandbox", do kraju przybyło ponad 63 tys. Rosjan. Turyści z tego kraju wygenerowali około 4,1 mld bahtów przychodu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: thaipbsworld.com

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Pilot zemdlał za sterami samolotu. To co zrobili dwaj pasażerowie odbiera mowę
Czytaj więcej >

Świat

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia
Czytaj więcej >

Świat

Przewoził w walizce groźne, żywe zwierzęta z Afryki. Tłumaczył, że chciał je zjeść w domu
Czytaj więcej >

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]