Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Rosyjscy turyści mają problemy w Tajlandii. Hotele i kurorty nie akceptują ich kart płatniczych
Ania Radke
Ania Radke 06.03.2022 14:23

Rosyjscy turyści mają problemy w Tajlandii. Hotele i kurorty nie akceptują ich kart płatniczych

ec-cash-g809de653d 1280
fot. Pixabay/ flyerwerk

Hotele i kurorty w tajlandzkich prowincjach Phuket i Krabi przestały akceptować karty płatnicze turystów z Rosji. Powodem jest wykluczenie siedmiu głównych rosyjskich banków z globalnego systemu finansowego SWIFT.

W efekcie nałożonych na Rosję sankcji siedem głównych rosyjskich banków zostało wykluczonych z globalnego systemu finansowego SWIFT. Z tego powodu rosyjscy turyści nie są w stanie płacić rachunków kartą kredytową.

Tajlandia. Hotele nie przyjmują płatności kartą od rosyjskich klientów

Według lokalnych mediów nawet około 15 proc. rezerwacji z wyprzedzeniem dokonanych przez rosyjskich turystów zostało anulowanych po nałożeniu przez Europę i Stany Zjednoczone sankcji w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę.

Kilka hoteli na Phuket próbowało skonsultować się z Bank of Thailand w sprawie tego problemu i sposobów przyjmowania płatności od swoich rosyjskich klientów - wynika z informacji przekazanych portalowi thaipbsworld.com przez dyrektora wyższego szczebla hotelu Melia

Również inny cytowany przez lokalne media dyrektor kurortu na wyspie Phi Phi w prowincji Krabi przyznał, że obecnie przyjmuje tylko gotówkę od rosyjskich turystów. Podobny problem występuje również w innych prowincjach, w tym w Bangkoku.

Rosyjscy turyści przybywają głównie do prowincji Phuket, Samui i Krabi w marcu i kwietniu, większość z nich zostaje na 7-21 dni. Od początku miesiąca liczba turystów z Rosji odwiedzających Tajlandię w ramach programu "Test and Go" spadła ze średnio 700 dziennie do mniej niż 400.

Warto wspomnieć, że od 1 listopada, kiedy Tajlandia ponownie otworzyła się na turystów, w ramach programów "Test and Go" i "sandbox", do kraju przybyło ponad 63 tys. Rosjan. Turyści z tego kraju wygenerowali około 4,1 mld bahtów przychodu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: thaipbsworld.com

Tagi: