Turysci.pl
turcja zakaz lotów

fot. Pixabay/ Jorjoson

Rosja wprowadza zakaz lotów do Turcji. Pół miliona osób straciło swoje wyjazdy

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rosja wprowadza zakaz lotów do Turcji. Jest to kraj, który cieszy się ogromną popularnością wśród Rosjan nawet w czasie Pandemii. Decyzja jest zatem ciosem dla rosyjskich biur podróży, w już ponad pół miliona klientów wykupiło wycieczki w tym kierunku.

Władze Rosji powołując się na złą sytuację epidemiczną w Turcji zdecydowały się na wprowadzenie zakazu lotów. Jak podkreśliła naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa, 80 proc. Rosjan, u których wykryto zakażenie koronawirusem po powrocie z zagranicy, przebywało w Turcji.

Zakaz lotów do Turcji ciosem dla branży turystycznej

Władze rosyjskie poinformowały o nowym zakazie w poniedziałek, czyli na dwa tygodnie przed rosyjską „majówką", która wypada tam między 1 i 9 maja, gdy przypadają święta państwowe.

Wielu Rosjan właśnie na pierwszy tydzień maja planuje swoje urlopy, najchętniej do ciepłych krajów. 533 tysiące turystów z Rosji wykupiło w tym roku wycieczki właśnie do Turcji na okres do 1 czerwca

Zakaz lotów wpłynie również na działanie linii lotniczych, które liczyły na wznowienie swojej działalności po trudnej zimie. Eksperci zwracają uwagę przede wszystkim na konieczność zwrotu kosztów sprzedanych dotąd biletów.

lockdown

Semeniuk przeciw otwarciu hoteli po 18 kwietnia. „Teraz nie można mówić o odmrażaniu gospodarki"

CZYTAJ DALEJ

Rosyjskie władze nie zorganizują specjalnych lotów powrotnych dla turystów, którzy już wyjechali do Turcji. Będą oni mogli jednak powrócić do kraju po zakończeniu wycieczek w zaplanowanym terminie.

Jak podkreślił Konstantin Kosaczow, wiceszef Rady Federacji, rezygnacja z wyjazdów do Turcji to „test na patriotyzm" Rosjan. Zwrócił również uwagę, że według niektórych opinii ustanowiony zakaz lotów może mieć podłoże polityczne.

Przypomnijmy, że prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oznajmił niedawno, że Ankara nie uzna dokonanej przez Rosję w 2014 roku aneksji Krymu. Zdaniem Kosaczowa, większość Rosjan „uznałaby za niemożliwy pod względem moralnym wypoczynek w kraju, który ogranicza prawa i swobody ich współobywateli".

- Właśnie w takich warunkach naród przechodzi próbę patriotyzmu, niezależnie od planów urlopowych. Byłoby to naprawdę mocną odpowiedzią naszego społeczeństwa na nieodpowiedzialne wypowiedzi Erdogana - oświadczył Kosaczow.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >