Turysci.pl
car-932702 1280

fot. Pixabay/ tookapic

Remonty w centrum Zakopanego w wakacje. Turyści będą stać w korkach

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Zakopanem na początku lipca rozpocznie się przebudowa ronda Armii Krajowej w rejonie dworców kolejowego i autobusowego. Oznacza to, że nadchodzące wakacje mogą przebiec pod znakiem korków.

W Zakopanem na te wakacje zaplanowano największe od ponad 30 lat inwestycje, które są realizowane przy dworcu kolejowym i autobusowym. Oznacza to, że natkną się na nie turyści przyjeżdżający pod Tatry samochodem, ale również koleją.

Zakorkowane Zakopane na wakacje

Według planu nowe rondo ma być przesunięte w kierunku ulicy Kościuszki, dzięki czemu ruch na skrzyżowaniu ma zostać upłynniony. Ułatwiony zostanie również wjazd na planowany w rejonie torów parking wielopoziomowy oraz na plac dworcowy dla autobusów i busów.

Natomiast przy zabytkowym budynku dworca powstaje centrum komunikacyjne. W przyszłości ma stać się ono główną stacją wszystkich połączeń komunikacji zbiorowej, jednak potrzeba do niego odpowiedniego dojazdu.

Rejon dworca jest obecnie jednym z najbardziej zakorkowanych miejsc w Zakopanem. Z tego powodu przebudowane zostaną ul. Szymony oraz rondo Armii Krajowej. Zakopiańscy urzędnicy potwierdzają, że w wakacje ruch będzie utrudniony.

- Na początku lipca ruszymy z pracami przy modernizacji ronda. Plan jest taki, by utrzymać przejezdność ronda przez cały czas. Jednak musimy wszyscy liczyć się z pewnymi utrudnieniami w tym okresie - mówi Tomasz Filar, wiceburmistrz Zakopanego, cytowany przez Gazetę Krakowską.

Prace przy modernizacji ronda mają potrwać do października, więc kierowcy zmierzający do Zakopanego muszą przygotować się na długie miesiące utrudnień.

Przebudowę ma przejść również ul. Przewodnika Józefa Krzeptowskiego, która często obierana przez turystów, chcących dostać się na Butorowy Wierch lub Gubałówkę.

Władze Zakopanego twierdzą, że droga zostanie oddana do użytku wraz z końcem czerwca. Jednak nie jest wykluczone, że zakończenie robót nieco się opóźni. Wpływ na koniec remontów mają m.in. trwające prace związane z doprowadzeniem sieci gazowej do domów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wyborcza, Gazeta Krakowska

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >