Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Pytanie w Milionerach o Wyspę Sobieszewską. Miejsce warte odwiedzenia
Patryk Korzec
Patryk Korzec 14.05.2021 19:38

Pytanie w Milionerach o Wyspę Sobieszewską. Miejsce warte odwiedzenia

Pytanie w Milionerach o Wyspę Sobieszewską
fot. wikimedia.org/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

W Milionerach gracz dostał pytanie o Wyspę Sobieszewską. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które odwiedzić choć raz powinien każdy turysta. Problemu z odpowiedzią nie miał również uczestnik, pan Sebastian. Wygrał dzięki temu 5 tysięcy złotych.

W kultowym show telewizji TVN, Milionerzy, stosunkowo często padają pytania z zakresu szeroko pojętej turystyki. Stało się tak również podczas odcinka wyemitowanego 12 maja. Prowadzący, Hubert Urbański, zapytał wtedy uczestnika o Wyspę Sobieszewską. Szybko okazało się, że to wspaniałe miejsce, warte odwiedzenia, nie ma przed panem Sebastianem tajemnic.

Pytanie o Wyspę Sobieszewską w Milionerach

Hubert Urbański zapytał, u ujścia jakiej rzeki leży Wyspa Sobieszewska. Tradycyjnie do wyboru były 4 odpowiedzi:

  • Wisły do Bałtyku;

  • Odry do Bałtyku;

  • Warty do Odry;

  • Bugu do Narwi.

Sebastian Zasada nie musiał długo zastanawiać się nad odpowiedzią i wskazał na pierwszą możliwość - była poprawna. Tym sposobem uczestnik zdobył 5 tysięcy złotych i mógł grać dalej. Zdjęcie telewizora, na którym wyświetlany był program, pojawiło się nawet na Facebooku Wyspy Sobieszewskiej.

https://www.facebook.com/wyspasobieszewska/posts/4134593923284130

Wyspa Sobieszewska - miejsce pełne atrakcji

Wyspa Sobieszewska tak naprawdę jest dzielnicą Gdańska, lecz o szczególnie turystycznym charakterze. Na jej terenie podróżni znaleźć mogą aż dwa rezerwaty przyrody: Mewią Łachę oraz Ptasi Raj.

Fani obserwacji ptaków będą szczególnie zadowoleni, bowiem spotkać tam można ponad 300 niezwykłych gatunków. Cały ten teren objęty jest statusem „wyspy ekologicznej", a w jego graniach na przyjezdnych czeka wiele atrakcji.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych jest wieża widokowa w Orle (Sobieszowo). Powszechnie znana jest jako „Zbiornik wody Kazimierz", a powstała zaledwie 4 lata temu. Stanowi najwyższy punkt na całej wyspie, a na jej szczycie jest taras widokowy. Turyści podziwiać z niego mogą panoramę Zatoki Gdańskiej oraz samej Wyspy Sobieszewskiej.

Zbiornik wody Kazimierz
Zbiornik wody Kazimierz/fot. wikimedia.org/Andrzej Otrębski/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Równie charakterystycznym miejscem jest kamienna grobla w ujściu Wisły Śmiałej. Jest to wał zbudowany ze znacznej wielkości kamieni, który ma 1,5 kilometra długości i 2 metry szerokości. Oddziela wody Wisły Śmiałej od jeziora Ptasi Raj, a powstał w 1887 roku.

W ostatnim czasie niemożliwe jest już dojście do samego końca grobli, ale miejsce to nadal przyciąga turystów - szczególnie tych najmłodszych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Milionerzy/TVN