Turysci.pl
Destynacje wakacyjne

Pexels/Pixabay

Przykre incydenty pomiędzy polskimi i rosyjskimi turystami w destynacjach wakacyjnych

30 Marca 2022

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

Tegoroczne wakacje będą naprawdę ciężkie dla obywateli Rosji. Wyjazd do większości uwielbianych przez nich destynacji wakacyjnych został zablokowany z powodu obowiązujących sankcji. W pozostałych miejscach nie są oni mile widziani przez turystów innych narodowości.

W destynacjach wakacyjnych coraz częściej zdarzają się bójki z rosyjskimi turystami. W niektórych w tych wydarzeniach uczestniczyli Polacy. Obywateli innych krajów świata nie chcą spędzać urlopu w tych samych ośrodkach co Rosjanie.

Bójki między Polakami i Rosjanami w wakacyjnych kurortach

Trwająca inwazja wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy w znaczący sposób wpłynęła na życie wszystkich obywateli kraju Putina. Loty do większości krajów świata zostały dla Rosjan odwołane z powodu nałożonych przez resztę świata sankcji. Obecnie wszystkie uwielbiane przez obywateli Federacji Rosyjskiej destynacje wakacyjne, takie jak Sycylia, Majorka, Malta, Gran Canaria czy Teneryfa zostały zablokowane.

— Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że Rosjanie nie polecą samolotami do żadnego z krajów Europy — powiedział prezes biura podróży Nekera Maciej Nykel.

wosp

30. Finał WOŚP. Kolejny rekord zbiórki, podano ostateczną kwotę

CZYTAJ DALEJ

Wśród krajów, w których w dalszym ciągu możliwe jest wykupienie wakacji przez obywateli Rosji, wyróżniamy między innymi Egipt, Turcję, Cypr oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Okazuje się jednak, że odwołane loty i brak możliwości dostania się do wymarzonych kurortów to nie jedyny problem, z jakim mierzą się obecnie rosyjscy turyści.

Destynacje wakacyjne miejscem bójek między Rosjanami i Polakami

Okazało się, że turyści z innych krajów świata niechętnie chcą spędzać swój urlop w tych samych kurortach co obywatele Rosji. W wielu biurach podróży dochodziło do odwoływania rezerwacji w przypadku informacji, że na terenie kurortu będą przebywać osoby pochodzące z kraju Putina. Co więcej, w niektórych ośrodkach dochodziło nawet do bójek między Rosjanami a innymi turystami. W sporach tych nie mogło zabraknąć także Polaków.

-Wielu klientów nie chce wypoczywać z Rosjanami. Obserwujemy efekt "omijania ruskich destynacji", takich jak Egipt, Turcja czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dochodzą do nas informacje o tym, że zdarzały się w ostatnich tygodniach bójki między Rosjanami i przedstawicielami innych nacji, również Polakami — wyznał Maciej Nykiel.

Coraz więcej turystów pyta przedstawicieli biur podróży o polecanie miejsc na urlop, w których nie będzie możliwości spotkania Rosjan. W związku z odwołanymi połączeniami lotniczymi, a także problemami z wydawaniem wiz oraz barierami płatniczymi, jakie zostały nałożone na obywateli Rosji jako jedne z sankcji finansowych, większość popularnych destynacji turystycznych nie jest już dla nich dostępna. Gdzie na pewno nie spotkamy rosyjskich turystów?

-Gdyby kierować się tylko kwestią zablokowanych połączeń lotniczych z Rosji, można by stwierdzić, że Rosjan na pewno nie spotkamy w Grecji, Hiszpanii, Chorwacji, Włoszech, Albanii. Jednak Rosjanie mogą dotrzeć do tych krajów, zwłaszcza we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego, przez Serbię, która utrzymuje połączenia lotnicze z Rosją. Inna kwestia to wizy i polityka krajów UE w tej kwestii, która na razie nie jest jednolita. W reakcji na rosyjskie działania w Ukrainie wydawanie wiz obywatelom rosyjskim wstrzymały Litwa, Łotwa i Czechy, ale to nie są wakacyjne kierunki Rosjan — wyznał prezes Travelplanet.pl Radosław Damasiewicz.

  • Amerykanie rezygnują z wyjazdów do Europy Środkowej i Wschodniej

  • Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  • W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Slajd 1 z 5

Elżbieta Dzikowska

Elżbieta Dzikowska to podróżniczka i dziennikarka, która popularność zyskała dzięki programowi TVP „Pieprz i wanilia”, który prowadziła razem ze swoim partnerem - Tonym Halikiem. Byli oni pierwszymi Polakami, którzy w 1976 r. dotarli do ruin zaginionego miasta Vilcabamba (obecnie Peru), ostatniej stolicy Inków. Wspólnie z partnerem relacjonowała podróże do prawie wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej, Europy, 27 stanów USA, a także: Chin, Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Indii, Sri Lanki, Rosji, na Tahiti, Hawaje, Galapagos, Wyspę Wielkanocną, do Kenii, Tanzanii, Maroka, Libii, czy Egiptu. Dzikowska ma na swoim koncie już kilkadziesiąt publikacji oraz wystaw sztuki. fot. TRICOLORS/East News

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >