Turysci.pl
Destynacje wakacyjne

Pexels/Pixabay

Przykre incydenty pomiędzy polskimi i rosyjskimi turystami w destynacjach wakacyjnych

30 Marca 2022

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

Tegoroczne wakacje będą naprawdę ciężkie dla obywateli Rosji. Wyjazd do większości uwielbianych przez nich destynacji wakacyjnych został zablokowany z powodu obowiązujących sankcji. W pozostałych miejscach nie są oni mile widziani przez turystów innych narodowości.

W destynacjach wakacyjnych coraz częściej zdarzają się bójki z rosyjskimi turystami. W niektórych w tych wydarzeniach uczestniczyli Polacy. Obywateli innych krajów świata nie chcą spędzać urlopu w tych samych ośrodkach co Rosjanie.

Bójki między Polakami i Rosjanami w wakacyjnych kurortach

Trwająca inwazja wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy w znaczący sposób wpłynęła na życie wszystkich obywateli kraju Putina. Loty do większości krajów świata zostały dla Rosjan odwołane z powodu nałożonych przez resztę świata sankcji. Obecnie wszystkie uwielbiane przez obywateli Federacji Rosyjskiej destynacje wakacyjne, takie jak Sycylia, Majorka, Malta, Gran Canaria czy Teneryfa zostały zablokowane.

— Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że Rosjanie nie polecą samolotami do żadnego z krajów Europy — powiedział prezes biura podróży Nekera Maciej Nykel.

wosp

30. Finał WOŚP. Kolejny rekord zbiórki, podano ostateczną kwotę

CZYTAJ DALEJ

Wśród krajów, w których w dalszym ciągu możliwe jest wykupienie wakacji przez obywateli Rosji, wyróżniamy między innymi Egipt, Turcję, Cypr oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Okazuje się jednak, że odwołane loty i brak możliwości dostania się do wymarzonych kurortów to nie jedyny problem, z jakim mierzą się obecnie rosyjscy turyści.

Destynacje wakacyjne miejscem bójek między Rosjanami i Polakami

Okazało się, że turyści z innych krajów świata niechętnie chcą spędzać swój urlop w tych samych kurortach co obywatele Rosji. W wielu biurach podróży dochodziło do odwoływania rezerwacji w przypadku informacji, że na terenie kurortu będą przebywać osoby pochodzące z kraju Putina. Co więcej, w niektórych ośrodkach dochodziło nawet do bójek między Rosjanami a innymi turystami. W sporach tych nie mogło zabraknąć także Polaków.

-Wielu klientów nie chce wypoczywać z Rosjanami. Obserwujemy efekt "omijania ruskich destynacji", takich jak Egipt, Turcja czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dochodzą do nas informacje o tym, że zdarzały się w ostatnich tygodniach bójki między Rosjanami i przedstawicielami innych nacji, również Polakami — wyznał Maciej Nykiel.

Coraz więcej turystów pyta przedstawicieli biur podróży o polecanie miejsc na urlop, w których nie będzie możliwości spotkania Rosjan. W związku z odwołanymi połączeniami lotniczymi, a także problemami z wydawaniem wiz oraz barierami płatniczymi, jakie zostały nałożone na obywateli Rosji jako jedne z sankcji finansowych, większość popularnych destynacji turystycznych nie jest już dla nich dostępna. Gdzie na pewno nie spotkamy rosyjskich turystów?

-Gdyby kierować się tylko kwestią zablokowanych połączeń lotniczych z Rosji, można by stwierdzić, że Rosjan na pewno nie spotkamy w Grecji, Hiszpanii, Chorwacji, Włoszech, Albanii. Jednak Rosjanie mogą dotrzeć do tych krajów, zwłaszcza we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego, przez Serbię, która utrzymuje połączenia lotnicze z Rosją. Inna kwestia to wizy i polityka krajów UE w tej kwestii, która na razie nie jest jednolita. W reakcji na rosyjskie działania w Ukrainie wydawanie wiz obywatelom rosyjskim wstrzymały Litwa, Łotwa i Czechy, ale to nie są wakacyjne kierunki Rosjan — wyznał prezes Travelplanet.pl Radosław Damasiewicz.

  • Amerykanie rezygnują z wyjazdów do Europy Środkowej i Wschodniej

  • Fatalna wiadomość z południa Polski. Popularna trasa zamknięta

  • W środku nocy zadzwonił telefon. Mogło dojść do nieszczęścia

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Polskie podróżniczki, które zapisały się na kartach historii lub dopiero ją tworzą. Są dziennikarkami, reportażystkami, graficzkami, sportowcami, a nawet elektroniczkami. Przedstawiamy pięć kobiet, które przybliżyły nam odległe miejsca na świecie. fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Zobacz galerię >

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tagi:

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: martynaa2112@gmail.com

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >