Turysci.pl
pogoda

fot. Pixabay/ dimitrisvetsikas1969

Prognoza zagrożeń IMGW. Turyści wybierający się nad morze muszą uważać

17 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

IMGW może jutro wydać ostrzeżenia przed niebezpieczną pogodą. Synoptycy wydali prognozę zagrożeń, zgodnie z którą od czwartku do soboty mogą pojawiać się silne porywy wiatru. Uważać trzeba szczególnie nad morzem i na Mazurach.

Pogoda w najbliższych dniach może zaskoczyć, szczególnie na północy kraju. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń, zgodnie z którą mogą wystąpić tam silne porywy wiatru.

airport-g3804e85be 1280

Loty do Krakowa przekierowane na lotnisko w Pyrzowicach. Powodem gęsta mgła

CZYTAJ DALEJ

Pogoda na północy kraju może stanowić zagrożenie

Według prognoz IMGW w czwartek mogą pojawić się alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwach zachodniopomorskim i pomorskim.

Oznacza to możliwość wystąpienia wiatru o średniej prędkości 70-72 kilometry na godzinę lub porywów o prędkości 65-90 km/h.

Silny wiatr prognozowany jest również na piątek. Tego dnia alerty meteorologiczne mogą zostać wydane w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim.

Silny wiatr może nie opuścić nas jeszcze w sobotę, kiedy synoptycy prognozują wydanie alertu pierwszego stopnia w województwie zachodniopomorskim.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia - czego się spodziewać

Zgodnie z definicją IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Prowadzenie działalności w takich warunkach jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecane jest zachowanie ostrożności, a także bieżące śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

- Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania - ostrzega IMGW.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >