Turysci.pl
winter-g08f932ff0 1280

fot. Pixabay/ JerzyGorecki

Prognoza pogody: ostrzeżenia IMGW dla podróżnych przed oblodzeniem i śnieżycami

26 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 8 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Prognoza pogody na piątek 26 listopada nie zachęca do podróży po kraju. IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. W niektórych regionach Polski może być też bardzo ślisko. Podobne warunki panować będą przez cały weekend.

Według prognozy pogody wydanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek w kilku regionach możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu. Podróżni proszeni są o zachowywanie ostrożności.

airport-g3c81403bb 1280

Potwierdzono wariant koronawirusa B.1. 1529. Zamknięta granica Wielkiej Brytanii dla kilku państw

CZYTAJ DALEJ

Prognoza pogody na weekend

- Dziś po południu i w nocy w woj. opolskim i śląskim prognozowane są intensywne opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 10 cm - podaje IMGW w piątkowym komunikacie.

Instytut wskazuje, że w piątek 26 listopada będzie dominowała pochmurna pogoda i tylko mieszkańcy okolic Gdańska, Zielonej Góry czy Rzeszowa mogą spodziewać się dzisiaj niewielkich przejaśnień.

Jeśli chodzi o temperaturę, będzie się ona wahała się od 0 stopni Katowicach, przez 1 st. w Krakowie, 2 st. w Białymstoku, 3 st. w Olsztynie i Warszawie oraz 4 st. w Gdańsku, Toruniu czy Lublinie. Cieplej będzie w Rzeszowie, gdzie termometry pokażą nawet 8 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu

Synoptycy IMGW wydali w piątek ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w województwach:

  • opolskim (powiaty: oleski, opolski, Opole, strzelecki, krapkowicki, prudnicki, kędzierzyńsko-kozielski oraz głubczycki);

  • śląskim (powiaty: kłobucki, częstochowski, Częstochowa, lubliniecki, tarnogórski, Piekary Śląskie, Bytom, Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice, gliwicki, raciborski, wodzisławski, rybnicki, Rybnik, mikołowski, pszczyński, Żory, cieszyński, bielski, Bielsko-Biała, żywiecki).

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 10-15 centymetrów w ciągu 12 godzin lub opady śniegu o wysokości 15-20 cm w ciągu 24 godzin.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Gazeta.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zachód słońca na Kozim Wierchu hitem sieci. Turyści zachwyceni

Czytaj więcej >

Polska

Ostrożnie podczas wyjazdu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem na drogach

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów po polskiej stronie Tatr. Mniej narciarzy na Słowacji

Czytaj więcej >

Polska

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie Korony Ziemi. "Jeden z najlepszych dni w moim życiu"

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Polska

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia commons/ Aneta Pawska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Polska

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

Czytaj więcej >