Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Pożar na tatrzańskim szczycie. Strażacy musieli wspinać się z gaśnicami
Natalia Księżak
Natalia Księżak 21.05.2024 11:48

Pożar na tatrzańskim szczycie. Strażacy musieli wspinać się z gaśnicami

pożar
fot. PSP Zakopane

W Tatrach na górnej stacji wyciągu na Nosalu doszło w poniedziałek do pożaru. Dym było widać już z Kuźnic. Strażacy, niosąc ze sobą gaśnice, musieli wbiec szlakiem na szczyt.

Szlak na Nosal jest jednym z najpopularniejszych w Zakopanem. Incydent ten rozpoczął się od nieodpowiedzialnego zachowania turystów…

Pożar na szczycie w Tatrach

Nosal o wysokości 1206 m n.p.m. to szczyt reglowy w Tatrach. Łatwo dostępny, jest jednym z ulubionych punktów widokowych turystów przybywających do Zakopanego. W 1957 na jego szczycie stanął wyciąg kolejki górskiej. Od jest 2009 r., jest ona jednak nieczynna. Tuż obok budynku dawnej kolejki przebiega jednak popularny szlak turystyczny…

Zakopane. Pożar na Nosalu

W poniedziałek po południu, niewielki pożar rozpoczął się właśnie w obrębie dawnej stacji kolejki. Jak podaje portal "TVN 24", zadymienie było wyraźnie widoczne z dołu. Natychmiast zawiadomiono straż pożarną.

Jak informuje rzecznik zakopiańskiej straży, Andrzej Król-Łęgowski, pożar wywołał ktoś, kto bezmyślnie rozpalił ognisko wewnątrz pomieszczeń byłej stacji wyciągu. W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z PSP Zakopane oraz OSP Olcza i Kościelisko.

Czytaj więcej: O 12:15 Kasprowy Wierch zaskoczył. Turyści w Tatrach się tego nie spodziewali
 

Turyści rozpalili ogień tuż przy szlaku

Strażacy, korzystając z terenowych quadów, dotarli na Przełęcz Nosalową. Następnie musieli natomiast poruszać się z gaśnicami pieszo szlakiem turystycznym, by dotrzeć na szczyt.

Dzięki ich szybkiej reakcji udało się ugasić ogień i zapobiec jego dalszemu rozprzestrzenianiu.