Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > O 12:15 Kasprowy Wierch zaskoczył. Turyści w Tatrach się tego nie spodziewali
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 19.05.2024 18:23

O 12:15 Kasprowy Wierch zaskoczył. Turyści w Tatrach się tego nie spodziewali

Kasprowy Wierch
Fot. webcamera.pl

Choć majowa pogoda skłoniła Polaków do przyjazdu nad Bałtyk, to turystów nie brakuje także w Tatrach. Kamera, która pokazuje, co aktualnie dzieje się na Kasprowym Wierchu, w niedzielę ukazała jednak coś, czego mało kto mógłby się spodziewać. 

Kasprowy Wierch świeci pustkami w weekend

Kasprowy Wierch, który w sezonie wita prawdziwe tłumy, obecnie świeci prawdziwymi pustkami. Na niektórych terenach wciąż zalega śnieg, a temperatura 19 maja po południu wynosi ok. 10 st. Celsjusza.

Okiem zamontowanej na Kasprowym Wierchu kamery obrotowej widzimy puste wagoniki, zlokalizowanej tam kolejki. 

Kolejka na Kasprowy Wierch

Okazuje się, że turystów nie ma na Kasprowym Wierchu nie bez powodu. “Rozpoczynamy przeglądy techniczne, które potrwają do 24.05. W tym czasie wyjazd na Kasprowy Wierch będzie niemożliwy” - czytamy w poście PKL Kasprowy Wierch na Facebooku.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego facebookowego profilu, zaraz po przeglądach rusza kolejna edycja akcji Stacja Edukacja. Podczas jej trwania można dowiedzieć się wielu ciekawostek o tatrzańskiej faunie i florze. Start zaplanowany jest na 25 maja. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Trwają ćwiczenia ratowników TOPR

“Podczas przeglądów technicznych, sprawdzamy nie tylko kolej i wyciągi, ale również trwają ćwiczenia TOPR. Ratownicy w tych dniach trenują najtrudniejsze sytuacje, które do tej pory nie miały miejsca, ale na wszystko trzeba być gotowym! Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze” - informuje PKL Kasprowy Wierch na Facebooku.

Źródło: Facebook/PKL Kasprowy Wierch, webcamera.pl