Turysci.pl
pożar w rydze

fot. GINTS IVUSKANS/AFP/East News

Pożar hostelu w Rydze. Nie żyje 8 osób

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W nielegalnie działającym hostelu w Rydze, stolicy Łotwy, wybuchł pożar. Zginęło 8 osób, a kilka kolejnych zostało rannych. Przebywali tam głównie obcokrajowcy.

W wyniku pożaru, który wybuchł w hostelu w centrum Rygi w godzinach porannych, zginęło osiem osób, a kilka kolejnych zostało rannych. Jak poinformowała agencja Delfi, akcję ratunkową utrudniły metalowe drzwi chronione kodem.

W hostelu przebywali zagraniczni turyści

Lokalne media poinformowały, że w jednym z hosteli w stolicy Łotwy wybuchł pożar, w wyniku którego zginęło 8 osób. Kolejne 9 doznało poważnych obrażeń, a 6 z nich trafiło do szpitala.

Straż pożarna została zawiadomiona o pożarze w środę ok. godz. 5. rano. Akcję ratunkową utrudniły metalowe drzwi chronione kodem. Udało się ewakuować około 20 osób.

Pożar zajął co najmniej 140 metrów kwadratowych powierzchni. Ogień zajął najwyższe piętro sześciokondygnacyjnego budynku, a także dach.

Rząd potwierdził rozpoczęcie akcji Zanocuj w Lesie 1 maja

1 maja rusza akcja „Zanocuj w lesie”. Rząd potwierdził, nie będzie zmian w programie

CZYTAJ DALEJ

Tożsamość ofiar nie została jeszcze podana, natomiast wiadomo, że w budynku znajdowali się głównie obcokrajowcy. Przypomnijmy, że 7 kwietnia na Łotwie skończył się stan nadzwyczajny, jednak obostrzenia wciąż obowiązują.

Wjazd obcokrajowców na Łotwę jest obecnie ograniczony

MSZ przypomina, że osoby przyjeżdżające z państw członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Konfederacji Szwajcarskiej i Wielkiej Brytanii mogą wjechać na Łotwę jedynie w pilnych przypadkach, takich jak np. praca, nauka, czy łączenie rodzin.

Aby przekroczyć łotewską granicę, należy wykonać test PCR w kierunku Covid-19, nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem do granicy łotewskiej. Badanie można wykonać bezpośrednio przed wejściem na pokład przewoźnika pasażerskiego, np. samolotu.

Konieczne jest również zarejestrowanie się na stronie www.covidpass.lv, nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem na Łotwę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet, RMF24, MSZ

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >