Turysci.pl
wypadek narciarza

fot. Facebook/ GOPR Beskidy

Poważny wypadek w Beskidach. Narciarz skiturowy uderzył w drzewo

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Narciarz skiturowy uległ poważnemu wypadkowi w Beskidach. Mężczyzna wpadł na niewielki pień drzewa, uderzając w niego klatką piersiową. O zdarzeniu poinformował GOPR, który interweniował z pomocą helikoptera.

Narciarz skiturowy uderzył w pień drzewa, wyniku czego musiał zostać przetransportowany do szpitala. Interwencję utrudniały warunki spowodowane nasilonymi opadami śniegu. Akcja ratunkowa trwała do wieczora.

GOPR interweniował przy wypadku narciarza

Do poważnego wypadku narciarza skiturowego doszło wczoraj w rejonie zielonego szlaku z Rysianki do Żabnicy. Mężczyzna uderzył klatką piersiową w wystający przy szlaku niewielki pień drzewa.

Pomoc została wezwana poprzez aplikację Ratunek, dzięki której możliwe było szybkie wysłanie ratowników w rejon zdarzenia. Na miejsce wyjechało 5 ratowników z Hali Miziowej na skuterach śnieżnych, a z Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku wyruszył dodatkowy zespół ratowników.

Po dotarciu na miejsce ratownicy natychmiast udzielili mężczyźnie pomocy medycznej. Zapadła decyzja o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ze względu na uraz klatki piersiowej, trudności z oddychaniem oraz podejrzenie urazu kręgosłupa.

cape town pożar

Pożar na zboczu Góry Stołowej w RPA. Spłonęły zabytkowe budowle, ogień mógł zostać podłożony

CZYTAJ DALEJ

Ze względu na warunki spowodowane ostatnimi opadami śniegu oraz specyfiką terenu, transport mężczyzny na lądowisko na Hali Pawlusiej był znacząco utrudniony. Ostatecznie jednak poszkodowany został przekazany załodze HEMS i przetransportowany drogą powietrzną do szpitala w Bielsku-Białej.

O godz. 20:00 zakończyły się działania ratunkowe zakończyły się powrotem zespołów do stacji ratunkowej na Hali Miziowej.

TPN ostrzyga przed trudnymi warunkami

W dzisiejszym komunikacie lawinowym TPN czytamy, że warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są trudne. Ostrzegają przede wszystkim przed niskim pułapem chmur oraz opadami mokrego śniegu.

Władze parku przypominają, że poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia i wiedzy, a także odpowiedniego sprzętu i umiejętności posługiwania się nim. W zimowych warunkach należy zabrać ze sobą raki, czekan, kask oraz lawinowe ABC.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >