Turysci.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/ Polska Policja

Zaginiona para z Warszawy drwi ze śledczych? Niewiarygodne, co zrobili na Słowacji

26 Maja 2023

Autor tekstu:

Marlena Kaczmarek

W czwartek Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że przerywają poszukiwania zaginionej pary z Warszawy. Małżeństwo było widziane w jednym z pensjonatów na Słowacji. Sprawa robi się coraz bardziej intrygująca.

W nocy z 20 na 21 maja 44-letnia Aneta Jagła i jej mąż 49-letni Adam Jagła opuścili swoje mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Małżeństwo porzuciło swoich nastoletnich synów. Nowe fakty w sprawie wskazują, że zaginieni znajdują się za granicą. 

Zaginione małżeństwo przebywało w Tatrach

W środę zakopiańska policja poinformowała otrzymanym zgłoszeniu na temat zaginionej pary. Małżeństwo prawdopodobnie przebywało w schronisku PTTK “Murowaniec” na Hali Gąsienicowej w Tatrach w nocy z 22 na 23 maja. 

W związku z tym służby poprosiły TOPR o pomoc w poszukiwaniach. W czwartkowej akcji wzięło udział ośmiu ratowników, dwa psy, trzy drony i śmigłowiec z załogą. Po południu ratownicy poinformowali o przerwaniu akcji, ponieważ para przeniosła się na Słowację. 

Para przemieściła się na Słowację

Od środy 24 maja na granicy ze Słowacją wprowadzono obowiązkowe kontrole w związku z odbywającą się w Bratysławie Międzynarodową Konferencją Bezpieczeństwa Globsec 2023. Każdy przyjezdny zarówno transportem kołowym, szynowym jak i powietrznym jest poddawany inspekcji.

Nie wiadomo, jak warszawiacy ominęli kontrolę na granicy. Faktem jest, że byli widziani w pensjonacie w słowackiej miejscowości górskiej Zdziar. Tygodnik Podhalański opublikował zdjęcia z monitoringu, na których widać parę. 

Jak podaje TVN24, małżeństwo miało zejść z gór we wtorek około godz. 18. Wówczas nie zastali nikogo na recepcji w pensjonacie i poprosili znajdujących się w ośrodku Niemców o użyczenie telefonu w celu wykonania połączenia do właściciela obiektu.

- Gdy właściciel poprosił o dokumenty, chciał ich zgodnie z prawem zameldować, ci powiedzieli, że są bardzo głodni, że muszą pójść do sklepu, aby coś kupić. Poszli do sklepu i właściciel pensjonatu ani ich, ani ich dokumentów nigdy nie zobaczył. Kiedy odchodzili, pomachali do kamery monitoringu, która znajduje się nad wejściem do pensjonatu - powiedział reporter TVN24, Marcin Kwaśny.

Apel policji

Małżeństwo pozostawiło swoim synom list, z którego miało wynikać, że są z nich dumni i życzą im powodzenia. Policja udostępniła rysopisy poszukiwanych osób: "Aneta Jagła ma 170 cm wzrostu, sylwetka masywna, włosy długie fryzura typu bob, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu z wizerunkiem pantera, może nosić okulary korekcyjne. Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrana była na sportowo" - podano w komunikacie. 

"Adam Jagła ma 182 cm wzrostu, sylwetka normalna, włosy krótkie szpakowate, zarost krótki, kuleje na prawą nogę, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu. Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrany był na sportowo" - dodano. 

Policja apeluje do wszystkich osób, które miały kontakt z małżeństwem o niezwłoczne zgłoszenie tego odpowiednim służbom. "Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa II przy ul. Malczewskiego 3/5/7 – nr tel. 47 72 392 50 lub 47 72 392 52, najbliższą jednostką Policji lub całodobowymi numerami 112" - czytamy w komunikacie.

Dziki na plaży w Gdyni

Dziki ponownie zaatakowały na plaży. “Typowa Gdynia”

CZYTAJ DALEJ
Rośliny doniczkowe

Czy można przewozić rośliny i nasiona na pokładzie samolotu? Na niektóre z nich trzeba uważać

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >

Polska

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >

Polska

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >
Marlena Kaczmarek

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Magda Antoł

Wieża Eiffla w Polsce? W tym mieście takie budowle to norma
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Martwy ryś znaleziony w polskim lesie. Sprawę bada prokuratura
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Niczego nieświadoma 19-latka zrobiła kilka zdjęć na lotnisku. Chwilę później dostała mandat
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >