Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Ratownicy z psami na szlaku w Tatrach. W sprawie zaginionej pary pojawił się nowy trop
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 25.05.2023 17:29

Ratownicy z psami na szlaku w Tatrach. W sprawie zaginionej pary pojawił się nowy trop

Zaginiona para z Warszawy
Fot. Canva/East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W czwartek informowaliśmy, że ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaangażowali się w poszukiwania małżeństwa z Warszawy. Para porzuciła dwóch nastoletnich synów. Jak poinformował nas TOPR, w sprawie pojawił się nowy, ważny trop.

Media w Polsce zaginionej 44-letniej Anety Jagły i 49-letniego Adama Jagły, którzy opuścili swoje mieszkanie na warszawskim Mokotowie w nocy z 20 na 21 maja i dotychczas nie skontaktowali się z pozostawionymi w domu nastoletnimi synami. 

Zaginieni byli widziani w Tatrach

Jak doniosła w środę zakopiańska policja, zaginieni prawdopodobnie przebywali w nocy z 22 na 23 maja w schronisku w schronisku PTTK “Murowaniec” na Hali Gąsienicowej w Tatrach. Z tego względu w czwartek w akcję poszukiwawczą zaangażowali się ratownicy TOPR. 

TOPR poinformował, że w czwartkowej akcji wzięło udział ośmiu ratowników, dwa psy, trzy drony i śmigłowiec z załogą. Pary jednak dotychczas nie odnaleziono.

Nowe informacje w sprawie zaginionej pary z Warszawy. TOPR przerywa działania

Jak podał Tygodnik Podhalański, małżeństwo było widziane po słowackiej stronie Tatr w miejscowości Zdziar. Na portalu pojawiły się zdjęcia z monitoringu z jednego z tamtejszych pensjonatów. Para miała spędzić w nim noc z środy na czwartek.

W związku z przemieszczeniem się pary poza granice Polski, TOPR przerwał swoje działania poszukiwawcze. Słowacka policja została poinformowana na temat poszukiwanego na szeroką skalę małżeństwa z Warszawy. 

Zostawili synów bez opieki

Małżeństwo wyszło z domu około północy w sobotę 20 maja. Według nieoficjalnych doniesień Polskiej Agencji Prasowej, rodzice zostawili swoim nastoletnim synom list, z którego miało wynikać, że są z nich dumni. 

Policja udostępniła rysopisy poszukiwanych osób: "Aneta Jagła ma 170 cm wzrostu, sylwetka masywna, włosy długie fryzura typu bob, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu z wizerunkiem pantera, może nosić okulary korekcyjne. Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrana była na sportowo" - podano w komunikacie. 

"Adam Jagła ma 182 cm wzrostu, sylwetka normalna, włosy krótkie szpakowate, zarost krótki, kuleje na prawą nogę, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu. Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrany był na sportowo" - dodano. 

Policja apeluje do wszystkich osób, które miały kontakt z małżeństwem o niezwłoczne zgłoszenie tego odpowiednim służbom. "Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa II przy ul. Malczewskiego 3/5/7 – nr tel. 47 72 392 50 lub 47 72 392 52, najbliższą jednostką Policji lub całodobowymi numerami 112" - czytamy w komunikacie.