Polski książę wiedzie życie jak z bajki. Jego zamek liczy aż 100 komnat
Zamki i pałace stoją otworem dla turystów. Mało kto wie, że w niektórych wciąż zamieszkują arystokrackie rodziny. O tym, jak wygląda życie w zamku, opowiedział książę Jan Lubomirski-Lanckoroński.
Wnętrza są niezwykle imponujące, panuje tam przepych i bogactwo. To aż 10 tys. mkw powierzchni. Mimo że obiekt zamieszkuje rodzina Lubomirskich, to turyści są mile widziani.
Polski książę opowiedział o mieszkaniu w zamku
O mieszkaniu w zamku marzy wielu. Inni jednak obawialiby się zbyt dużej przestrzeni. Taką posiadłością pochwalił się Jan Lubomirski-Lanckoroński, jeden z najmłodszych przedstawicieli rodu. 45-latek jest członkiem Rady Muzeum Łazienki Królewskie i ambasadorem województwa lubuskiego. W niedawnym odcinku programu “Pytanie na śniadanie” pokazał, jak wygląda jego życie w ogromnym zamku.
Choć obiekt od 10 lat jest w renowacji, to nadaje się do zamieszkania. Książę, który od 2000 roku jest właścicielem zamku, przyznał, że w trakcie pandemii spędził tam z rodziną cały rok. Obecnie Lubniewice są dla nich ich miejscem na ziemi i zdążyli się już tam zadomowić.
Życie niczym z bajki. Zamek w Lubniewicach wprost zachwyca
Ten niezwykły obiekt położony jest nad jeziorem Lubiąż w Lubuskiem. Dookoła otacza do 10-hektarowy park. Posiadłość z kolei liczy aż 100 komnat, które łącznie mają ponad 10 tys. mkw powierzchni. Wrażenie robi szczególnie jadalnie, gdzie książę wraz z rodziną spożywa posiłki. Zaznaczył, że w całym zamku to bardzo ważny punkt.
Nie można jednak nie wspomnieć o sali balowej oraz pokoju muzycznego wypełnionym pamiątkami po pradziadku Kazimierzu Lubomirskim. Jan we wnętrzach zachował stylowe meble z dawnych czasów, które zakupił na różnych aukcjach za granicą.
Zamek w Lubniewicach dostępny dla zwiedzających
Neorenesansowa budowla, wzorowana na podobnych obiektach zachwyca architekturą barokową i gotycką. Mimo że na co dzień jest domem dla rodziny Lubomirskich, to wciąż można ją odwiedzać. Każdą wizytę jednak należy zgłaszać: od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 (nr.tel. 882 005 033), z kolei w weekendy należy dzwonić pod numer 503 872 397. Wstęp jest płatny jedynie gotówką. Osoby dorosłe za bilet muszą zapłacić 18 zł, dzieci do lat 10 - 10 zł.