Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Zbliża się wielkie, turystyczne wydarzenie w Polsce. Festiwal Podróżników już wkrótce
Maja Lachowicz
Maja Lachowicz 26.01.2020 22:10

Zbliża się wielkie, turystyczne wydarzenie w Polsce. Festiwal Podróżników już wkrótce

polska
https://unsplash.com/@ktsfish

Polska, jako ojczyzna wielu znanych podróżników zaprasza ich z powrotem, by opowiedzieli o swoich przygodach z różnych stron świata. Od 29 lutego do 1 marca w Rybniku trwać będzie Festiwal Podróżników Karawana. Dodatkowo będzie można zobaczyć wystawę fotografii Julii Zabrodzkiej pt. „Niecodzienność. Majańskie fiesty”, wziąć udział w warsztatach prowadzenia prelekcji podróżniczych, zaopatrzyć się na  kiermaszu sprzętu turystyczno - sportowego i wiele innych.

Wystąpienia gości zaplanowane są od godziny 13 do 18:20 każdego dnia (sobota i niedziela) w Domu Kultury Chwałowice. Wieczorami uczestnicy mogą wziąć udział w Podróżniczym After Party w "Żółtym Młynku". Przewidziane są również niespodzianki w postaci zaproszenia na wycieczkę organizowaną przez Rybnicki Oddział PTTK.

Polska grupa podróżników

W sobotę swoje wystąpienia będą mieli Magdalena i Robert Bauerowie, Artur Gorzelak, Marek Kramarczyk, Julia Zabrodzka i Piotr Pustelnik. Na niedzielę zaplanowano spotkania z Karoliną i Mieszkiem Stanisławskimi, Piotrem Maciejukiem, Krzysztofem Story, Kamilą Kielar i Jackiem Matuszakiem.

Państwo Bauerowie po podróży do Kenii nie potrafili zostawić za sobą tego, co tam zobaczyli. Przez kilka lat wracali, by pomagać ludziom, których tam poznali. Teraz mają tam własny dom oraz fundację, dzięki której uzyskali środki na budowę studni, systemów solarnych i pomoc mieszkańcom wioski. Kenia to nie tylko bieda, skorumpowany rząd, czy safarii. O tym, co więcej zobaczyli w tym afrykańskim kraju opowiedzą jako pierwsi prelegenci.

Artur Gorzelak, autor książki "Made it in Taiwan, czyli rowerem przez kraj rowerów” opowie o swoich przygodach w kraju, o którym trudno znaleźć informacje po polsku. Niezliczone zakątki Tajwanu przejechał na rowerze, który jest tam niezwykle popularnym środkiem transportu.

Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Ziemii i Karakorum i wielokrotnie nagradzany himalaista opowie o drodze, jaką pokonał od Tatr po Himalaje. Wybory, których dokonywał pozwoliły mu na zrealizowanie marzeń, a teraz podzieli się z nami ważnymi wskazówkami i zdradzi jakie koszty trzeba ponieść, by osiągnąć swój cel.

Wyprawa po wizje. Amazonia

Karolina i Mieszko Stanisławscy stawiają na medytację i życie w zgodzie z naturą. Opowiedzą o mądrościach płynących ze zwyczajów amazońskich szamanów, tym co można usłyszeć w odosobnionym miejscu w dżungli i jakie korzyści daje bezpośredni kontakt z lasem. Są autorami projektu „WOLNY LAS” - społecznej akcji tworzenia pierwszej w Polsce Strefy Wolnej Ziemi. 

Od razu z Amazońskiej Puszczy przeniesiemy się na Syberię, dokąd zabierze nas Piotr Maciejuk. Opowieść o codziennym życiu koczowniczego ludu Nieńców pozwoli na chwilę zapomnieć o cywilizacji. Zamieszkujący półwysep Jamał ludzie, zajmują się hodowlą największych na świecie stad reniferów.

Wstęp na oba dni festiwalu kosztuje zaledwie 30 zł, a na jeden wybrany dzień 20 zł. Warto zaplanować wyjazd do Rybnika na przełomie lutego i marca, by poznać ludzi, którzy mieli odwagę porzucić zwyczajne życie w Polsce i wyruszyć w podróż, która odmieniła cały ich świat.

Źródło: rybnik.com