Turysci.pl
Turcja

fot. Pixabay/ yusufk53

Polscy turyści trzy razy częściej wybierali Turcję

31 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turecka Antalya cieszy się w tym roku trzykrotnie większym zainteresowaniem turystów z Polski niż w 2020. Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie drugim pod względem liczby turystów z naszego kraju.

Turecka Antalya od lat jest jednym z ulubionych wakacyjnych kurortów Polaków, którzy wykupują urlopy w biurach podróży. W rekordowym 2019 roku wśród 15 mln zagranicznych turystów wypoczywało tam aż 535 tysięcy turystów z Polski - podaje Fly4Free.

Turecka branża turystyczna, a także sama Antalya, boleśnie odczuła jednak skutki pandemii COVID-19. W 2020 słynny kurort odwiedziło 3,3 mln ludzi, w tym 81 tysięcy turystów z Polski. Wygląda jednak na to, że zainteresowanie kierunkiem nie minęło.

Turyści coraz chętniej wybierają Turcję

Według Fly4Free, za duże odbicie w turystyce odpowiada m.in. kampania szczepień oraz wielomiesięczne lockdowny, przez które turyści chętniej wyjeżdżają na urlopy. Widać to zresztą po liczbie osób wykupujących wycieczki.

Według tureckich mediów, w okresie od 1 stycznia do 27 sierpnia tego roku Antalyę odwiedziło 5 mln zagranicznych turystów, z czego 272 tysiące pochodziło z naszego kraju. Polacy uplasowali się tym samym na czwartym miejscu pod względem liczby urlopowiczów.

Zdecydowanie najwięcej było Rosjan - aż 1,7 mln osób. Drugie miejsce zajęli Ukraińcy (1 mln turystów), a trzecie Niemcy (603 tysiące turystów).

Wszystko wskazuje więc na to, że będzie to drugi rok z największą liczbą turystów z naszego kraju. W 2018 roku Antalyę odwiedziło nieco ponad 320 tysięcy turystów z Polski.

Antalya jest prawdziwym hitem wśród turystów

Antalya znajduje się w południowo-zachodniej Turcji, nad zatoką Antalya na Morzu Śródziemnym, w starożytnej krainie Pamfilia. Znaleźć tam można piękne, piaszczyste plaże. Jest to także raj dla miłośników nurkowania i snorkelingu.

Znaleźć tam można także przepiękne zabytki z czasów rzymskich. Wśród najważniejszych zabytków miasta można wymienić Wieżę Hidirlik, bramę Hadriana, słynny Żłobkowany Minaret, czy Plac Republiki.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free, fly.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Pożary w Rosji. „Bieżący rok będzie rekordowy"

Czytaj więcej >

Świat

Stan alarmowy na wyspie La Palma. Wulkan Cumbre Vieja grozi wybuchem

Czytaj więcej >

Świat

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii. Wcześniej w maszynie pojawił się dym przed startem

Czytaj więcej >

Świat

Dziecko z astmą wyproszone z samolotu American Airlines. Nie mogło założyć maseczki

Czytaj więcej >

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >