Turysci.pl

fot. Pixabay/ Milosz_Karski

Polacy planują majówkowy wyjazd na Mazury. Szef sanepidu apeluje o bezpieczeństwo na Szlaku

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Majówka w tym roku będzie przebiegać pod znakiem obostrzeń, jednak nie zniechęca to Polaków do planowania wyjazdów w tym okresie. Mazury spodziewają się natłoku gości na początku miesiąca. Szef tamtejszego sanepidu przestrzega jednak, aby zachować ostrożność.

  • Majówka to start sezonu żeglarskiego

  • Polacy masowo rezerwują jachty na Mazurach

  • Szef sanepidu apeluje o ostrożność

Majówka w tym roku będzie znacznie ograniczona, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Przypomnijmy, że w tym okresie hotele będą musiały pozostać zamknięte dla turystów. Ci jednak znajdują sposoby, aby mimo wszystko przyjechać na Mazury.

Majówka na Mazurach mimo pandemii

Majówka na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich łączy się z początkiem sezonu żeglarskiego. Nawet mimo pandemii zainteresowanie czarterem jachtów czy motorówek jest bardzo duże, podobnie zresztą jak w zeszłym roku.

- Nie mam już wolnych jachtów, a pierwsze czartery ruszają już jutro - mówi Joanna Durkiewicz z Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach. Jak dodaje, jest to jedna z nielicznych legalnych form wypoczynku, a dobra pogoda przyciąga miłośników wiatru w żaglach.

Mazury na długi weekend majowy spodziewają się tłoku, a sporym zainteresowaniem będą mogły cieszyć się również pola namiotowe. Nie uszło to uwadze lokalnym służbom sanitarnym.

Sanepid przypomina, że w dalszym ciągu jest bardzo wiele osób, które nie są uodpornione, a także zakażone, ale bezobjawowe. Grupy te, chociaż się o nich nie mówi, w dalszym ciągu są liczne.

- Spotkanie w większej grupie osób, z którymi nie przebywamy na co dzień wiąże się wciąż z ryzykiem zakażenia. Będąc na szlaku, czy w innych miejscach rekreacji zachowajmy dystans od innych, pamiętajmy o maseczkach - mówi Janusz Dzisko, szef warmińsko-mazurskiego sanepidu.

Jakiś czas temu na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich pojawiły się houseboty, obecnie coraz większą popularnością cieszą się tzw. pływające domy, czyli swego rodzaju barki, wyposażone w kilka pokoi, łazienkę, kuchnię i taras.

Obiekty te same nie pływają, a jedynie unoszą się na wodzie, dlatego mogą być na stałe zacumowane w porcie albo być przestawiane przez obsługę w inne miejsce co jakiś czas.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]