Turysci.pl
Równina Krupowa

fot. youtube.com, Tygodnik Podhalański

Pokazali, jak wygląda teraz Zakopane po sylwestrze TVP. Wideo trafiło do sieci

18 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Jak co roku w Zakopanem odbył się "Sylwester Marzeń" stacji TVP. Turyści z całego kraju zjechali się na Równie Krupową, aby podziwiać największe gwiazdy polskiej, jak i zagranicznej muzyki. Niestety, w trakcie imprezy teren został całkowicie zdewastowany.

"Sylwester Marzeń" jest jednym z największych i najhuczniej obchodzonych wydarzeń w Polsce. 31 stycznia 2021 na zakopiańskiej scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Jason Derulo czy Zenek Martyniuk. Po koncercie organizatorzy zostawili na Równi Krupowej straszny bałagan.

Zakopane po "Sylwestrze Marzeń" TVP

"Sylwester Marzeń" to impreza organizowana przez stację TVP w centrum Zakopanego. Równia Krupowa to historyczna łąka, na której regularnie odbywają się większe imprezy masowe. Niestety, w trakcie noworocznej imprezy teren został okrutnie zdewastowany. "Tygodnik Podhalański" pokazał na Youtubie jak teraz wygląda Równia Krupowa.

- Dzień po sylwestrze wydawało się, że Równia Krupowa nie odniosła uszczerbku, ale wtedy jeszcze był śnieg. Jednak teraz widać, że te ciężkie samochody pozostawiły po sobie w dużej części pobojowisko — relacjonuje autor nagrania.

airplane-seats-g7b504e0e5 1280

Ośmiu Polaków wyprowadzonych z samolotu w Amsterdamie. Nie chcieli włożyć maseczek

CZYTAJ DALEJ

Równia Krupowa w Zakopanem

- Równia Krupowa to historyczny, kompozycyjny element w centralnej części urbanistyki Zakopanego. Nazwa pochodzi od nazwiska byłych właścicieli ziem, rodziny Krupów. To płaska, 24-hektarowa łąka poprzecinana asfaltowymi alejkami. Rozległy, kiedyś rolniczy, płaski teren pokryty łąkami (pastwisko), pasmami zadrzewień, jest obecnie terenem parkowym — czytamy na stronie zabytek.pl

Równia Krupowa jest obecnie wpisana do oficjalnego rejestru zabytków. Jakiś czas temu została wyremontowana z pomocą funduszy unijnych. Niestety, organizatorzy imprezy jej nie oszczędzili. Na filmiku wyraźnie widać łąkę przeoraną oponami samochodów.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  • Minister Czarnek potwierdził. Chodzi o ferie zimowe

  • Polacy nie chcieli dłużej czekać. Spakowali walizki i tłumnie ruszyli na lotniska

  • Postawili metalowy płot na środku plaży, tuż przy polskiej granicy

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Slajd 1 z 6

fot. Wikipedia Commons/ Kamil87/ CC0

Wierchomla

Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla” znajduje się w malowniczych Beskidach, 12 km od Piwnicznej - Zdroju. Region wyróżnia się unikalnymi warunkami klimatycznymi - śnieg utrzymuje się tam od listopada do kwietnia, a temperatura jest średnio o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Ośrodek łączy dwie miejscowości Wierchomlę i Muszynę, systemem wyciągów. Znajdziemy tam około 10 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, z czego ponad 6 km jest oświetlona, co umożliwia szusowanie do późnych godzin wieczornych.

Źródło: o2.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >