Turysci.pl > Polska > Pokazali, jak wygląda teraz Zakopane po sylwestrze TVP. Wideo trafiło do sieci
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 05.01.2022 22:22

Pokazali, jak wygląda teraz Zakopane po sylwestrze TVP. Wideo trafiło do sieci

Równina Krupowa
fot. youtube.com, Tygodnik Podhalański

Jak co roku w Zakopanem odbył się "Sylwester Marzeń" stacji TVP. Turyści z całego kraju zjechali się na Równie Krupową, aby podziwiać największe gwiazdy polskiej, jak i zagranicznej muzyki. Niestety, w trakcie imprezy teren został całkowicie zdewastowany.

"Sylwester Marzeń" jest jednym z największych i najhuczniej obchodzonych wydarzeń w Polsce. 31 stycznia 2021 na zakopiańskiej scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Jason Derulo czy Zenek Martyniuk. Po koncercie organizatorzy zostawili na Równi Krupowej straszny bałagan.

Zakopane po "Sylwestrze Marzeń" TVP

"Sylwester Marzeń" to impreza organizowana przez stację TVP w centrum Zakopanego. Równia Krupowa to historyczna łąka, na której regularnie odbywają się większe imprezy masowe. Niestety, w trakcie noworocznej imprezy teren został okrutnie zdewastowany. "Tygodnik Podhalański" pokazał na Youtubie jak teraz wygląda Równia Krupowa.

- Dzień po sylwestrze wydawało się, że Równia Krupowa nie odniosła uszczerbku, ale wtedy jeszcze był śnieg. Jednak teraz widać, że te ciężkie samochody pozostawiły po sobie w dużej części pobojowisko — relacjonuje autor nagrania.

Równia Krupowa w Zakopanem

- Równia Krupowa to historyczny, kompozycyjny element w centralnej części urbanistyki Zakopanego. Nazwa pochodzi od nazwiska byłych właścicieli ziem, rodziny Krupów. To płaska, 24-hektarowa łąka poprzecinana asfaltowymi alejkami. Rozległy, kiedyś rolniczy, płaski teren pokryty łąkami (pastwisko), pasmami zadrzewień, jest obecnie terenem parkowym — czytamy na stronie zabytek.pl Równia Krupowa jest obecnie wpisana do oficjalnego rejestru zabytków. Jakiś czas temu została wyremontowana z pomocą funduszy unijnych. Niestety, organizatorzy imprezy jej nie oszczędzili. Na filmiku wyraźnie widać łąkę przeoraną oponami samochodów.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: o2.pl

Tagi: Góry Zakopane