Turysci.pl
river-6555127 1280

fot. Pixabay/ dworakfoto

Pogoda w weekend sprzyja turystom. Będzie ciepło i słonecznie

4 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda będzie sprzyjać turystom, którzy zaplanowali weekendową wycieczkę. Tylko w sobotę w kilku miejscach może przelotnie popadać, jednak w niedzielę już w całym kraju będzie ciepło i słonecznie.

Turyści, którzy zaplanowali swój wyjazd na pierwszy wrześniowy weekend, mogą być zadowoleni z pogody. Będzie dość ciepło i słonecznie. Jedynie w sobotę w niektórych częściach kraju może przelotnie popadać.

Abu Zabi

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

CZYTAJ DALEJ

W sobotę przelotnie popada

Weekend rozpoczął się słonecznie, z małymi tylko wyjątkami - na Suwalszczyźnie i w Karpatach mogą pojawić się bowiem przelotne opady. W górach deszcz może być dość obfity. Padać może również w Krakowie.

Turyści, którzy wybierają się w Tatry muszą pamiętać, że na szlakach miejscami jest mokro i ślisko. Na odcinkach leśnych zalegają ponadto duże ilości błota.

Po południu na termometry pokażą od 15 stopni na Suwalszczyźnie przez 17-21 stopni na większym obszarze do 22 stopni na zachodzie. Wiatr z północy i wschodu osłabnie, a ciśnienie zacznie wolno rosnąć.

W niedzielę pogoda w całym kraju będzie słoneczna

Niedziela już w całym kraju będzie słoneczna, miejscami niemal bezchmurnie. Tego dnia nie są przewidziane opady deszczu.

Jedynie o poranku miejscami mogą się pojawiać mgły radiacyjne, ograniczające widoczność do 100-200 metrów.

Rano będzie jeszcze dość chłodno, jednak w ciągu dnia zacznie robić się coraz cieplej. Nasili się jednak wschodni wiatr, a ciśnienie zacznie gwałtownie rosnąć.

Po południu termometry pokażą od 15 stopni na Suwalszczyźnie przez 16-18 stopni w większości kraju do 21 stopni na zachodnim Pomorzu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >