Turysci.pl
pogoda

fot. Pixabay/ Websi

Pogoda na weekend nad morzem. Będzie słonecznie, ale może popadać

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda nad morzem w nadchodzący weekend może być kapryśna - chociaż prognozowane jest słońce i wysokie temperatury, warto mieć przy sobie parasol, ponieważ mogą wystąpić przelotne opady.

  • Piątek będzie ciepły i słoneczny

  • W nocy zaczną gromadzić się chmury, które przyniosą przelotne opady w weekend

  • Zmieniają się prognozy długoterminowe na wakacje

Pogoda nad morzem bywa zmienna, co widać będzie po nadchodzącym weekendzie. Chociaż będzie dość słoneczny, trzeba przygotować się na przelotne opady.

Pogoda nad morzem może być kapryśna

Synoptycy przewidują, że nadchodzący weekend będzie dość przyjemny - w piątek temperatura powietrza wyniesie 22-24 stopnie i będzie słonecznie. Nad samym morzem jednak termometry pokażą około 20 stopni za sprawą północnego wiatru. Temperatura wody w Bałtyku wynosi natomiast 16-17 stopni Celsjusza.

W nocy z piątku na sobotę pomału zacznie się chmurzyć. W sobotę do południa może pojawić się deszcz. Powietrze będzie chłodniejsze 16-18 stopni Celsjusza, ale po południu – słonecznie – mówi w rozmowie z Głosem Pomorza Krzysztof Ścibor z Biura Prognoz Pogody „Calvus".

Jak twierdzi, podobne warunki jeśli chodzi o temperaturę i przelotne opady mają wystąpić w niedzielę. Natomiast po południu znowu pojawi się słońce. Powieje jednak północno-zachodni silniejszy wiatr do 30-40 kilometrów na godzinę.

Hotelarze wściekli na sposób luzowania obostrzeń

Hotelarze zauważyli problem w luzowaniu obostrzeń. „Zapis będzie martwy"

CZYTAJ DALEJ

Od przyszłego tygodnia pogoda będzie zmieniać się dynamicznie. W poniedziałek będzie do 24 stopni, natomiast we wtorek – już 18-20 stopni z opadami.

W środę termometry pokażą 20-22 stopnie i nie będzie padać, a w czwartek będzie gorąco - do 26-28 stopni. Opady przewidywane są jednak na koniec tygodnia, ale następny weekend pogodniejszy i cieplejszy.

Zmieniają się również prognozy długoterminowe - wcześniej lato zapowiadało się na zimne i mokre, a teraz synoptycy przewidują, że będzie ciepłe i suche, zwłaszcza nad morzem – mówi Krzysztof Ścibor.

Maj był najzimniejszy na przestrzeni kilkudziesięciu lat – twierdzi Krzysztof Ścibor. – W tym roku opóźnienie w kwitnieniu to trzy tygodnie – dodaje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Głos Pomorza

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >