Turysci.pl
podróżnik Aleksander Doba

fot. wikipedia.org/ Kapitel/ CC0

Klub Podróżników Soliści poinformował o przyczynie śmierci Aleksandra Doby

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podróżnik, którego pokochała cała Polska nie żyje. Aleksander Doba miał 74 lata. Klub Podróżników Soliści, który organizował wyprawę na Kilimandżaro, podczas której zmarł słynny podróżnik, wydał oświadczeni

Podróżnik zmarł 22 lutego w wieku 74 lat podczas wyprawy na Kilimandżaro, najwyższy szczyt Afryki. Wiadomość o jego śmierci przekazała rodzina. Dzisiaj Klub Podróżników Soliści wydał oświadczenie, w którym poinformował o przyczynie śmierci Aleksandra Doby.

Podróżnik Aleksander Doba zmarł z przyczyn naturalnych

- Pragniemy poinformować, że według aktu zgonu wydanego przez Zjednoczoną Republikę Tanzanii, śmierć Aleksandra Doby nastąpiła z przyczyn naturalnych - poinformował Klub Podróżników Soliści, który organizował wyprawę na Kilimandżaro, podczas której zmarł podróżnik.

- Chcielibyśmy podkreślić, że podczas całej wyprawy, w tym wejścia na szczyt, Aleksander Doba nie zgłaszał i nie wykazywał żadnych objawów, które mogłyby wskazywać na problemy zdrowotne. Aleksander był bacznie obserwowany przez przewodników oraz przechodził rutynowe kontrole, podczas których mierzone miał tętno, natlenienie krwi, a także był pytany o samopoczucie - czytamy w oświadczeniu.

Organizator podkreśla również, że uczestnicy ich wypraw są objęci odpowiednim ubezpieczeniem. Wyjaśniono również, że od momentu przekroczenia bram parku narodowego pieczę nad uczestnikami wyprawy sprawują przewodnicy lokalni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

- Za realizację części turystycznej wyprawy, której uczestnikiem był Aleksander Doba odpowiadają polscy liderzy. Natomiast od momentu przekroczenia bram parku narodowego, wyprawę prowadzi licencjonowana agencja lokalna: przewodnicy i inni reprezentanci agencji. Chcielibyśmy zaznaczyć, że lokalna agencja, z której usług korzystamy, posiada niezbędne zezwolenia i duże doświadczenie w prowadzeniu trekkingów na Kilimandżaro - pisze Klub Podróżników Soliści

- W trakcie ataku szczytowego Aleksander był pod opieką dwóch bardzo doświadczonych przewodników, którzy mają na koncie ponad 400 wejść na szczyt. Z kolei długość trekkingu oferowanego przez klub i realizowanego przez lokalną agencję, odpowiada innym ofertom dostępnym również na polskim rynku turystycznym - podsumowuje klub. 

Klub zaapelował również o uszanowanie prawa najbliższych Aleksandra Doby do żałoby i powstrzymanie się od rozpowszechniania nieprawdziwych i krzywdzących informacji.

Aleksander Doba słynął ze swojego ogromnego zapału, który z biegiem czasu tylko się wzmagał. Jak się okazało, miał jeszcze wiele planów, których nie zdążył już niestety zrealizować. Więcej na ten temat pisaliśmy w poprzednim artykule.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zidentyfikowano kości znalezione w Tatrach. To szczątki zaginionej Joanny

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki świecą pustkami. Mimo słońca warunki są bardzo trudne

Czytaj więcej >

Polska

Kometa Leonard pojawi się nad Polską. Wiemy, kiedy będzie można ją obserwować

Czytaj więcej >

Polska

Stacje narciarskie w Małopolsce rozpoczęły naśnieżanie stoków

Czytaj więcej >

Polska

Weekend w górach może być niebezpieczny. Przewidywane alerty przed śniegiem

Czytaj więcej >

Polska

Tatry. Turyści zwozili kolegę ze szlaku taczką. 24TP: był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >