podróże do dentystyFot. pixabay.com/ yellowcat

Latają na Teneryfę do dentysty. Irlandczycy znaleźli sposób na ominięcie restrykcji

Podróże w czasie pandemii są znacznie ograniczone z powodu licznych restrykcji. Znaleźli jednak sposób, aby jeździć na wakacje bez konsekwencji. Turyści z Irlandii, aby móc podróżować umawiaj ą się na wizytę u dentysty na Teneryfie. Dzięki temu mogą wyjeżdżać bez konsekwencji.

Władze Irlandii zabroniły obywatelom podróży, które nie są konieczne. Za złamanie tego przepisu grozi grzywna w wysokości 500 euro (2245 zł). Turyści znaleźli jednak sposób na obejście restrykcji, a policja nie może z nimi poradzić.

Irlandczycy znaleźli sposób na podróże w czasie pandemii

Jednym z ważnych powodów, w ramach których podróże są dozwolone są wizyty u lekarza. Irlandczycy latają więc na Wyspy Kanaryjskie pod pretekstem wizyty stomatologicznej. Według informacji przekazanych przez WP dentyści umawiają tam dziennie do 15 wizyt obywateli Irlandii. Większość pacjentów nie pojawia się jednak na fotelu.

Według danych Irlandzkiego Narodowego Biura Imigracyjnego, około 1/3 osób podróżujących na Teneryfę informuje funkcjonariuszy, że wyjazd odbywa się z ważnych powodów zdrowotnych. Jako dowód przedstawiają e-mail z potwierdzeniem wizyty dentystycznej. Osoby towarzyszące latają z kolei jako opiekunowie osób wymagających leczenia.

Szef irlandzkiej policji, komisarz Drew Harris, pojawił się z tego powodu w najpopularniejszym irlandzkim programie telewizyjnym. Ostrzegał podróżnych, że za takie praktyki mogą zostać ukarani grzywną lub nawet więzieniem.

Turyści narzekają na wysokie ceny w górskich kurortachTuryści narzekają na wysokie ceny w górskich kurortachCzytaj dalej

Szeregowi funkcjonariusze na lotnisku w Dublinie twierdzą jednak, że są bezradni wobec takich praktyk. Jak podkreślają, ich uprawnienia nie pozwalają na niewpuszczenie turystów na pokład. Mandat karny w wysokości 500 euro otrzymało już kilkuset podróżnych. Rząd zapowiada zwiększenie kary do 2 tys. euro.

Teneryfa

Teneryfa, fot. Pixabay/ nextvoyage

Wyspy Kanaryjskie kuszą turystów nawet w czasie pandemii

Wyspy Kanaryjskie kuszą turystów szczególnie atrakcyjnymi ofertami Last Minute w Hiszpanii jesienią i zimą. Na Teneryfie, Fuerteventurze, Gran Canarii, Lanzarote, La Gomerze i wszystkich innych wyspach są otwarte plaże. Nie wprowadzono także ograniczeń w przemieszczaniu się, jednak należy pamiętać o zachowaniu środków ochronnych i bezpiecznej odległości.

Restauracje i bary mogą być otwarte w nowym reżimie sanitarnym. Ograniczono również liczbę osób w sklepach i centrach handlowych. Hotele na Wyspach Kanaryjskich mogły otworzyć części wspólne dla połowy gości. Umożliwiono również prowadzenie animacji dla grup do 20 osób.

Od 14 listopada 2020 roku wprowadzono tam obowiązek wykonania testu PCR na obecność koronawirusa przed wylotem. Kontrola negatywnych wyników testów będzie odbywać się przed wejściem na pokład samolotu. Z obowiązku tego zwolnione są jedynie dzieci do 6 roku życia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP, Fly.pl

Następny artykuł