Turysci.pl
Mężczyzna spadł z klifu

fot. pixabay.com/diego_torres

Podczas wycieczki mężczyzna spadł z 36-metrowego klifu. Ratownicy: cud, że przeżył

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

28-letni mężczyzna wybrał się wraz ze znajomymi na wycieczkę na popularne klify niedaleko angielskiej miejscowości Swanage. Podczas robienia zdjęcia spadł z 36-metrowego klifu, ale udało mu się przeżyć - wpadł do wody.

  • 28-latek, wraz z przyjaciółmi, zwiedzał popularne wśród angielskich turystów klify w angielskim hrabstwie Dorset

  • Podczas robienia selfie spadł z klifu, który mierzy 36 metrów. Miał szczęście, bo akurat był przypływ i wpadł do wody

  • Jak stwierdzili ratownicy wezwani na miejsce, poszkodowany cudem przeżył i miał ogromne szczęście

Mężczyzna, wraz z grupą znajomych z Londynu, wybrał się na wycieczkę w okolice słynnych, angielskich klifów, Old Harry Rocks. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych formacji skalnych w całej Anglii, oblegana przez turystów niemalże przez cały rok.

Na miejscu doszło do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji. 28-latek, podczas robienia selfie, ześlizgnął się z krawędzi skały i spadł w 36-metrową przepaść.

28-letni mężczyzna spadł z klifu do wody. Przeżył

W normalnych warunkach taki upadek zakończyłby się nieszczęściem, nieuważny turysta miał jednak ogromne szczęście. Akurat tego dnia był przypływ i zamiast uderzyć o skaliste podnóże klifów, wpadł prosto do wody.

Karkonoski Park Narodowy ogłosił zamknięcie części szlaku rowerowego

Zamykają część górskiego szlaku rowerowego „Szklarska". Turystom wyznaczono objazd

CZYTAJ DALEJ

Całe zdarzenie obserwowali kajakarze, pływający w okolicy klifów. Natychmiast ruszyli do miejsca, w którym wpadł do wody mężczyzna i udało im się wydostać go na wybrzeże. Okazało się, że 28-latek jest przytomny, bez problemu więc udzielono mu pierwszej pomocy.

Miał kilka siniaków i skaleczeń, lecz nic poważnego mu się nie stało. Na wszelki wypadek jednak zawiadomiono służby ratunkowe, które przetransportowały helikopterem do najbliższego szpitala.

Jak w rozmowie z Daily Mail przyznał jeden z ratowników biorących udział w akcji, turysta miał niewyobrażalne szczęście, że akurat „trafił na przypływ" i znalazł się w wodzie.

To cud, że przeżył. Miał wielkie szczęście – mówił ratownik. W dalszej części wypowiedzi dodał, że poszkodowany „powinien od razu kupić los na loterię".

Old Harry Rocks - miejsce uwielbiane przez podróżnych

Słynne formacje nazywane Old Harry Rocks znajdują się niedaleko miejscowości Swanage w hrabstwie Dorset w Anglii są najbardziej wysuniętym na wschód punktem Wybrzeża Jurajskiego. Cały ten teren wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i stanowi jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji Zjednoczonego Królestwa.

Same Old Harry Rocks to tak naprawdę trzy formacje, wystające prosto z wody, niepołączone obecnie ze stałym lądem. Krąży wokół ich nazwy legenda, która chętnie opowiadana jest przez brytyjskich turystów i przewodników.

Old Harry Rocks

Old Harry Rocks/fot. wikimedia.org/John Tomlinson / CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Zgodnie z nią, Old Harry (eufemistyczna nazwa samego diabła) miał sypiać na tych kamieniach, jako na najdalej wysuniętym punkcie wybrzeża. Gdy na skutek działalności wody zaczęły się rozpadać, stracił swoje legowisko i je porzucił, a formy od wieków ulegają zniszczeniu na skutek warunków atmosferycznych.

Druga historia nazwy nawiązuje do niesławnego Harry'ego Paye, pirata z Poole. Miał on ukrywać swój statek za wystającymi skałami, w oczekiwaniu na przepływających kupców, których atakował.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fakt

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >