Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Pociągi wracają do Zakopanego. Czas dojazdu skróci się o godzinę
Ania Radke
Ania Radke 16.12.2021 22:21

Pociągi wracają do Zakopanego. Czas dojazdu skróci się o godzinę

people-gee5f7543c 1280
fot. Pixabay/ StockSnap

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały, że od 22 grudnia wracają bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego. Kolejny etap remontu trasy kolejowej pod Tatry, który trwał od początku września, dobiegł końca.

Zgodnie z informacją przekazaną przez PKP, w nowym rozkładzie jazdy przewidziano 14 relacji dalekobieżnych m.in. z Gdyni, Gdańska, Szczecina i z Warszawy, a także połączenia regionalne.

PKP przywraca bezpośrednie pociągi do Zakopanego

Od września w kilku miejscach na trasie z Krakowa do Zakopanego trwała wymiana torowiska. Prace jednak dobiegają końca i jak informuje zakopiański Urząd Miasta, powołujący się na PKP, od 22 grudnia pociągi powrócą pod Giewont.

W rozkładzie znalazło się 14 relacji dalekobieżnych m.in. z Gdyni, Gdańska, Szczecina i z Warszawy oraz połączenia regionalne.

- Dla podróżnych dzięki inwestycjom PLK zwiększyła się dostępność stacji i przystanków, m.in. w Poroninie, Skawie Środkowej i w Bystrej Podhalańskiej

Jak wskazuje PKP, po modernizacji trasy kolejowej czas jazdy pociągiem z Krakowa do Zakopanego wyniesie nieco ponad 2 godz., czyli potrwa o ponad godzinę krócej niż dotychczas.

Warto jednak podkreślić, że nie jest to koniec utrudnień na tej trasie, a połączenia do Zakopanego zostały przywrócone, póki co, tylko na okres świąt i ferii. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest dopiero w 2023 r.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: WP, 24TP

Tagi: Zakopane