Turysci.pl
Butelka z listem

facebook/Kt CarrMax, pixabay/xat-ch

Po 37 latach otrzymał odpowiedź na list w butelce. "Nie mogłem przestać o tym myśleć"

17 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W 1985 roku Troy Heller wrzucił do Atlantyku butelkę zawierającą list. Wówczas 10-letni chłopiec nie przypuszczał, że kiedykolwiek wiadomość ponownie trafi w jego ręce. Po niemal 40 latach fale wyrzuciły butelkę na brzeg ok. 20 kilometrów od miejsca, gdzie pierwotnie rozpoczęła swoją podróż.

Historia opisana przez Troya Hellera ze Stanów Zjednoczonych brzmi jak scenariusz filmu przygodowego z ubiegłego wieku. Okazuje się jednak, że ten zbieg okoliczności wydarzył się naprawdę. Wszystko zaczęło się w połowie lat 80.

Wrzucił do oceanu list w butelce. Otrzymał odpowiedź po 37 latach

Historię niczym w hollywoodzkiego filmu opisano w "WLKY News Louisville". 10-letni Troy Heller z Louisville w Kentucky podczas podróży do miejscowości Vero, leżącej u wybrzeży wschodniej Florydy postanowił umieścić w szklanej butelce po Pepsi wiadomość z dopiskiem "PS ktokolwiek to znajdzie, niech do mnie zadzwoni lub napisze" oraz swoimi danymi, a potem wrzucić nietypowy list do wody. Jak tłumaczył, kierowała nim ciekawość, dokąd trafi.

Butelka rozpoczęła swoją podróż przez Atlantyk, a chłopiec w najśmielszych snach nie przypuszczał, że butelka wróci do niego... po 37 latach. Wiadomość znalazła drogę powrotną i pod koniec ubiegłego roku została odnaleziony w Sebastian na Florydzie, zaledwie 20 kilometrów od molo, skąd rozpoczęła kurs. Choć upłynęło prawie 40 lat, butelka była w stanie nienaruszonym.

Butelkę z tajemniczą wiadomością odnalazła dwójka nauczycieli zbierających śmieci po przejściu huraganu Nicole, który w listopadzie 2022 roku uderzył w Florydę. Postanowili oni jednak przekazać ją w ręce spacerującym nieopodal Katie i Annie Carrmax. Matka z córką przeczytały treść listu i za punkt honoru postawiły sobie odnalezienie nadawcy.

Czym Polska najbardziej zaskakuje obcokrajowców Ukrainka wymienia 7 sytuacji

Co najbardziej dziwi Ukraińców w Polsce? Walerija Żurawlewa wymienia 7 sytuacji

CZYTAJ DALEJ

Scenariusz filmu? Nie, ta historia wydarzyła się naprawdę

Rodzina odczytała imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania nadawcy. Na kartce znajdował się też numer telefonu, ale oczywiście okazał się on nieaktualny. Na domiar złego autor listu przeprowadził się do Mount Washington.

Na szczęście w obecnych czasach łatwo przeprowadzić internetowe śledztwo, dzięki któremu kobiety dotarły do właściwego numeru i zadzwoniły do 47-latka. Mężczyzna zauważył połączenie z numeru kierunkowego, wskazującego Florydę. Nie wiedział, kto do niego dzwoni, dlatego nie odebrał. Wkrótce potem otrzymał wiadomość tekstową wyjaśniającą powód kontaktu.

Troy nie krył swojego zdziwienia i w ułamku sekundy przypomniał sobie o liście z okresu dzieciństwa. Rodzina Carrmax odesłała list do Troya, który zdecydował się oprawić go w ramkę wraz ze zdjęciem zrobionym w czasie, kiedy jako młody chłopak zdecydował się wrzucić butelkę z notatką do oceanu. Cała sytuacja została zrelacjonowana w mediach społecznościowych, gdzie cieszy się dużym zainteresowaniem internautów.

Odnalezienie butelki z wiadomością samo w sobie jest bardzo ekscytujące, a co dopiero skontaktowanie się z jego prawowitym właścicielem po tak długim czasie. Niewątpliwie jeśli intencja jest wystarczająco silna, to wszechświat zawsze zadziała po naszej myśli.

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >