Whitehaven Beach to najpiękniejsza plaża na świeciefot. wikimedia.org/Slug69/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Whitehaven Beach wybrana najpiękniejszą plażą świata. Są wyniki Tripadvisor Travellers' Choice

Najpiękniejsza plaża świata to Whitehaven Beach. Została wybrana w prestiżowym zestawieniu Tripadvisor Travellers' Choice. W pierwszej trójce znaleźć można również kubańską Santa Maria Beach oraz Baia do Sancho, która znajduje się w Brazylii. Każde z tych miejsc to prawdziwy raj na ziemi.

Gdy w Polsce zmagamy się ze śniegiem, niskimi temperaturami i zawiejami, w Australii opalać się można na napiękniejszej plaży świata.

Wybrano najpiękniejszą plażę świata

Whitehaven Beach okrzyknięta została tym mianem dzięki wygranej w prestiżowym zestawieniu Tripadvisor Travellers' Choice. Co ciekawe, wybór podyktowany był wyborami samych turystów, bowiem to właśnie na podstawie recenzji podróżników powstał międzynarodowy ranking.

Na drugim miejscu ludzie z całego świata umieścili Santa Maria Beach, znajdującą się na Kubie. Podium zamknęła Baia do Sancho w Brazylii.

Od 1 maja zmiana w biwakowaniu w polskich lasach. Każde nadleśnictwo wyznaczy specjalny obszarBędą zmiany w podróżach po Polsce. Od 1 maja nowe przepisyCzytaj dalej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Whitehaven Beach w Australii

Whitehaven Beach w Australii

Whitehaven Beach w Australii/fot. wikimedia.org/Slug69/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Najpiękniejsza plaża świata ma długość 7 kilometrów i znajduje się na australijskiej wyspie Witsunday w Australii, niedaleko wschodniego wybrzeża kontynentu. O wygranej w znacznej mierze zadecydować mógł idealnie biały piasek, który w ogóle się nie nagrzewa.

Tak wyjątkowy efekt zawdzięcza temu, że w 98 proc. składa się z krzemionki. Dzięki temu, mimo wysokim temperaturom, turyści zawsze mogą spacerować po wybrzeżu boso, nie odczuwając dyskomfortu. Z pewnością również nie bez znaczenia była idealnie turkusowa woda, kontrastująca z lądem. Taka kolorystyka sprawia, że to jedna z najchętniej fotografowanych plaż na świecie.

W 2008 roku Whitehaven Beach wygrała również prestiżową nagrodę Queensland w konkursie Keep Australia Beautiful 2008 Beach Challenge State Awards - uznana została za najczystszą. CNN w 2010 roku określiło ją jako najbardziej ekologiczną plażę świata. Biorąc pod uwagę wszystkie te zalety, trudno się dziwić, że jest ona celem turystycznych wypraw tysięcy ludzi z całego świata.

Widok na wyspę Witsunday

Widok na wyspę Witsunday/fot. Damien Dempsey from Melbourne, Australia/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Santa Maria Beach na Kubie

Drugie miejsce zajęła plaża Santa Maria Beach. Znajduje się ona u wybrzeży północno-środkowej części Kuby w archipelagu Jardines del Rey. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo jasny piasek oraz wyjątkowo drogie, luksusowe hotele, znajdujące się niedaleko.

Jest połączona z główną wyspą 48-kilometrową drogą, choć zdaniem licznych, bogatych turystów, warto tę trasę pokonać statkiem lub motorówką. Z tej perspektywy cała okolica ma być podobno jeszcze bardziej urokliwa.

Santa Maria Beach, Kuba

Santa Maria Beach, Kuba/fot. wikimedia.org/Toutaitanous/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Baia do Sancho w Brazylii

Brazylijska plaża, która zamyka podium, znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce to jest tak unikatowe, że liczba spędzających tam urlopy turystów jest ograniczona. Często określana jest jako jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na naszym globie za sprawą krystalicznie czystej wody.

Szczególnie popularne w okolicy jest też przemierzanie okolicznego szlaku Jardim Elizabeth oraz zwiedzenie zatoki Sancho. Ta ostatnia kończy się stromymi schodami, wykutymi w szczelinie klifu.

Baia do Sancho, Brazylia

Baia do Sancho, Brazylia/fot. wikimedia.org/Rafa Tecchio/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: TVP Info

Następny artykuł