Turysci.pl
samolot

fot. Youtube/ SpentyKel

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W samolocie linii Ryanair doszło do awantury, którą wywołała jedna z pasażerek. Kobieta nie chciała założyć maseczki, a po zwróceniu uwagi zaczęła krzyczeć i pluć na innych pasażerów i personel pokładowy.

Pasażerowie w samolocie od ponad roku zobligowani są do zasłaniania nosa i ust podczas lotu. Chociaż wydaje się to już oczywistością, niektórzy wciąż nie chcą dostosować się do tej zasady.

Awantura w samolocie przez brak maseczki

Na pokładzie samolotu lecącego z Ibizy do Bergamo doszło do nieprzyjemnego incydentu. Jedna z pasażerek nie chciała włożyć maseczki ochronnej, a po zwróceniu jej uwagi, zaczęła się awantura.

Portal Daily Mail opisał sytuację, w której pasażerka została poproszona o założenie maseczki na twarz przez innych podróżnych. Ta jednak nie chciała się na to zgodzić, krzyczała i kłóciła się ze wszystkimi.

Później było już tylko gorzej - kobieta zaczęła nawet pluć na współpasażerów znajdujących się wokół, doszło nawet do rękoczynów. Awanturująca się pasażerka pociągnęła nawet siedzącą przed nią kobietę za włosy.

image (5)

Lawina na Kozim Wierchu porwała 2 turystów. TOPR w akcji

CZYTAJ DALEJ

Załoga zdołała wyprowadzić awanturującą się pasażerkę, zanim samolot zdążył wystartować.

Przypomnijmy, że w samolotach Ryanair obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust podczas całej drogi. Można zdjąć ją jedynie podczas jedzenia lub picia.

Przewoźnik informuje również, że wszystkie samoloty Ryanaira wyposażone są w filtry powietrza HEPA, które usuwają cząsteczki z powietrza, aż do wielkości mikroskopijnych bakterii i klastrów wirusów (w ponad 99,99%).

Ponadto wszystkie wewnętrzne powierzchnie dezynfekowane są co noc przy pomocy profesjonalnych środków do dezynfekcji, których skuteczność określa się na ponad 24 godziny - czytamy na stronie Ryanaira.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tanie Loty, Ryanair

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Dzisiaj wchodzi w życie unijny certyfikat covidowy. Dokument umożliwia swobodne przemieszczanie po UE

Czytaj więcej >

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >

Na topie

Wyprzedaż w Ryanair i urodzinowa promocja WizzAir. Tanie linie prześcigają się w ofertach

Czytaj więcej >