Turysci.pl
babia góra

fot. Wikipedia Commons/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Popularny szlak na Babią Górę znów otwarty. Akademicka Perć była nieczynna od stycznia

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Popularny szlak na Babią Górę po 5 miesiącach został ponownie otwarty dla ruchu turystycznego. Perć Akademicka była zamknięta ze względów bezpieczeństwa.

Babia Góra jest najwyższym szczytem w Polsce poza Tatrami, dlatego przyciąga wielu turystów pragnących wyzwań. Niestety, jest to również miejsce, gdzie dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Ze względów bezpieczeństwa przez kilka miesięcy zamknięty był jeden z najpopularniejszych, ale również najbardziej wymagających szlaków - Akademicka Perć. Od dzisiaj jednak popularny szlak znowu jest otwarty dla turystów.

Otwarto popularny szlak na Babią Górę

Akademicka Perć jest jednym z najpopularniejszych szlaków prowadzących na Babią Górę. Można wejść na niego z równie słynnego schroniska na Markowych Szczawinach.

Zgodnie z decyzją dyrekcji parku szlak musiał zostać zamknięty od 5 stycznia ze względów bezpieczeństwa. Od dzisiaj, czyli na dzień przed długim weekendem, został on ponownie otwarty dla ruchu turystycznego.

image (5)

Lawina na Kozim Wierchu porwała 2 turystów. TOPR w akcji

CZYTAJ DALEJ

- Z dniem 02 czerwca otwarta zostaje dla ruchu turystycznego Akademicka Perć. Wszystkich wybierających się na Babią Górę prosimy o zachowanie ostrożności na szlakach - przekazał w komunikacie na Facebooku Babiogórski Park Narodowy.

W środę w okolicach Babiej Góry panują dobre warunki do uprawiania turystyki. Według informacji GOPR, w Markowych Szczawinach jest ok. 9 stopni Celsjusza. Nie występuje również zagrożenie opadami deszczu, wieje słaby wiatr.

Babia Góra jest najwyższym szczytem Beskidów Zachodnich i najwyższym szczytem w Polsce poza Tatrami. Szczyt zaliczany jest do Korony Gór Polski, wśród 28 szczytów poszczególnych pasm górskich w kraju.

Wyższe partie masywu znane są z bardzo zmiennej i kapryśnej pogody. Z powodu zmiennych warunków wśród turystów i narciarzy dochodzi tam wielu zabłądzeń i wypadków, w tym śmiertelnych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >