Turysci.pl
samolot w indiach

fot. Pixabay/ RyanMcGuire

Pasażer próbował otworzyć drzwi awaryjne podczas lotu. Reakcja była natychmiastowa

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pasażer samolotu SpiceJet z Delhi do Varanasi w Indiach próbował otworzyć drzwi awaryjne w czasie lotu. Na szczęście udało się go powstrzymać, chociaż wywołał niemałą panikę wśród podróżnych. Maszyna bezpiecznie wylądowała w miejscu docelowym.

Tania linia SpiceJet oferuje przede wszystkim samoloty krajowe. Oferują klientom podróż do około 30 miast w Indiach. Podczas połączenia z Delhi do Varanasi doszło do nietypowego zdarzenia.

Pasażer próbował otworzyć drzwi samolotu w czasie lotu

Podczas lotu w sobotę 27 marca jeden z pasażerów podszedł do drzwi awaryjnych i próbował je otworzyć. Wzbudził tym samym alarm w kabinie i przerażenie u innych podróżnych.

Niebezpieczne zachowanie pasażera na szczęście spotkało się z szybką reakcją załogi i innych pasażerów samolotu. Mężczyzna został odciągnięty od drzwi i przez resztę drogi był trzymany przez resztę uczestników lotu.

- Kobieca załoga z pomocą innych podróżujących natychmiast zatrzymała pasażera i unieruchomiła go, aż samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku w Varanasi. Personel natychmiast poinformował kapitana, który zwrócił się do kontroli ruchu lotniczego (ATC) o pierwszeństwo lądowania - czytamy w oświadczeniu rzecznika SpiceJet.

katastrofa na alasce

Katastrofa lotnicza w kurorcie na Alasce. Nie żyje pięć osób, w tym znany miliarder

CZYTAJ DALEJ

Samolot bezpiecznie wylądował na docelowym lotnisku, a pasażer został przekazany w ręce odpowiednich służba. Następnie przewieziono go do lokalnego posterunku policji. Grozi mu odpowiedzialność karna.

Nie był to jednak pierwszy raz, kiedy doszło do próby otwarcia drzwi awaryjnych w czasie lotu. W lipcu 2017 próbował tego dokonać pasażer samolotu linii Delta Air lecącego z Seattle do Pekinu. Wówczas członek załogi, aby mu przeszkodzić, rozbił nad jego głową butelkę z winem.

Jak przekazał jednak w rozmowie z „The Telegraph", Patrick Smith, pilot i autor książki „Cockpit Confidential", na wysokości przelotowej otwarcie drzwi jest fizycznie niemożliwe.

- Nie pozwala na to różnica ciśnień pomiędzy wnętrzem kabiny a przestrzenią zewnętrzną - tłumaczy.

W Polsce również dochodzi do nieodpowiedzialnych zachowań pasażerów. Jakiś czas temu informowaliśmy o rodzicach, którzy chcieli zabrać swojego 14-letniego syna na wakacje. Na lotnisku okazało się, że powinien przebywać w tym czasie na kwarantannie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet, Gazeta.pl

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >