Turysci.pl
samolot

fot. Pixabay/ RyanMcGuire

Pasażer próbował otworzyć drzwi awaryjne podczas lotu. Reakcja była natychmiastowa

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pasażer samolotu SpiceJet z Delhi do Varanasi w Indiach próbował otworzyć drzwi awaryjne w czasie lotu. Na szczęście udało się go powstrzymać, chociaż wywołał niemałą panikę wśród podróżnych. Maszyna bezpiecznie wylądowała w miejscu docelowym.

Tania linia SpiceJet oferuje przede wszystkim samoloty krajowe. Oferują klientom podróż do około 30 miast w Indiach. Podczas połączenia z Delhi do Varanasi doszło do nietypowego zdarzenia.

Pasażer próbował otworzyć drzwi samolotu w czasie lotu

Podczas lotu w sobotę 27 marca jeden z pasażerów podszedł do drzwi awaryjnych i próbował je otworzyć. Wzbudził tym samym alarm w kabinie i przerażenie u innych podróżnych.

Niebezpieczne zachowanie pasażera na szczęście spotkało się z szybką reakcją załogi i innych pasażerów samolotu. Mężczyzna został odciągnięty od drzwi i przez resztę drogi był trzymany przez resztę uczestników lotu.

- Kobieca załoga z pomocą innych podróżujących natychmiast zatrzymała pasażera i unieruchomiła go, aż samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku w Varanasi. Personel natychmiast poinformował kapitana, który zwrócił się do kontroli ruchu lotniczego (ATC) o pierwszeństwo lądowania - czytamy w oświadczeniu rzecznika SpiceJet.

katastrofa na alasce

Katastrofa lotnicza w kurorcie na Alasce. Nie żyje pięć osób, w tym znany miliarder

CZYTAJ DALEJ

Samolot bezpiecznie wylądował na docelowym lotnisku, a pasażer został przekazany w ręce odpowiednich służba. Następnie przewieziono go do lokalnego posterunku policji. Grozi mu odpowiedzialność karna.

Nie był to jednak pierwszy raz, kiedy doszło do próby otwarcia drzwi awaryjnych w czasie lotu. W lipcu 2017 próbował tego dokonać pasażer samolotu linii Delta Air lecącego z Seattle do Pekinu. Wówczas członek załogi, aby mu przeszkodzić, rozbił nad jego głową butelkę z winem.

Jak przekazał jednak w rozmowie z „The Telegraph", Patrick Smith, pilot i autor książki „Cockpit Confidential", na wysokości przelotowej otwarcie drzwi jest fizycznie niemożliwe.

- Nie pozwala na to różnica ciśnień pomiędzy wnętrzem kabiny a przestrzenią zewnętrzną - tłumaczy.

W Polsce również dochodzi do nieodpowiedzialnych zachowań pasażerów. Jakiś czas temu informowaliśmy o rodzicach, którzy chcieli zabrać swojego 14-letniego syna na wakacje. Na lotnisku okazało się, że powinien przebywać w tym czasie na kwarantannie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet, Gazeta.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >