Turysci.pl
pandemia wywołała kryzys

fot. Facebook/Ośrodek Narciarski Niestachów

Kolejna ofiara pandemii. Polski ośrodek narciarski na sprzedaż

25 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Branża turystyczna została wyjątkowo pokrzywdzona przez światową pandemię koronawirusa. Biura podróży, hotele, ośrodki narciarskie, linie lotnicze oraz wiele innych predsiębiorstw straciło pieniądze, bowiem zdecydowana większość turystów pos

Przez ostatnich kilkanaście lat ośrodek narciarski w Niestachowie, niedaleko Kielc, cieszył się ogromną popularnością wśród turystów. Każdego roku zjeżdżały się tam tłumy ludzi, korzystających z zimowych ferii. Dobrą zabawę fanów białego szaleństwa z poprzednich lat oglądać można na profilu stoku na Facebooku i tam też niedawno pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży biznesu. Niestety wszystko wskazuje na to, że pandemia doprowadziła do upadku legendy - jak potwierdził Onet, przedsiębiorstwo rzeczywisćie zostało wystawione na sprzedaż

Ośrodek narciarski w Niestachowie na sprzedaż, fot. Facebook/Ośrodek Narciarski Niestachów

Ośrodek w Niestachowie wystawiony na sprzedaż

Ośrodek w Niestachowie działa na zboczu góry Otrocz od 2007 roku. Jeszcze w sezonie zimowym 2019/2020 trudno by było sobie nawet wyobrazić, że to pełne ludzi miejsce może mieć w niedalekiej przyszłości problemy finansowe. Niestety jednak plan rządu na skrócenie ferii zimowych do jednego terminu w całym kraju oraz zablokowanie sektora turystycznego do końca lutego, nie pozostawił właścicielom wyboru. 

Po prawie 15 latach prowadzenia tego biznesu wiadomo, że nie jest to łatwa decyzja, ale kiedy ją podejmować? W lecie? Będziemy zdecydowani na sprzedaż, jeśli pojawi się zdecydowany kupiec - stwierdziła Agnieszka Dyk, współwłaścicielka ośrodka, w rozmowie z Onetem. 

Niestety kryzys pandemiczny sprawił, że sytuacja całej branży jest wyjątkowo trudna. Przedsiębiorcy protestują, żądają odmrożenia turystyki, a wszyscy z niepokojem czekają na decyzję rządu ws. zmian w obostrzeniach 1 lutego. Początkowo politycy mówili o utrzymaniu ograniczeń do 17 stycznia, potem jednak przełożono to do końca miesiąca. 

Robili wszystko, by uratować obiekt. Nie dali rady

Prowadzenie ośrodka nie jest łatwe, wymaga dużo wyrzeczeń prywatnych i osobistych, a my nie jesteśmy ze stali. W podobnej sytuacji prawdopodobnie znajduje się mnóstwo innych przedsiębiorstw, jednak nasza działalność może być prowadzona tylko przez kilka zimowych miesięcy i jest uzależniona od śniegu. Na wiosnę go nie będzie - tłumaczą swoją sytuację właściciele ośrodka Niestachów.

Jak czytamy na stronie Onet, właściciele podkreślają, że podchodzą do pandemii bardzo poważnie, mimo własnych problemów. W czasie pierwszej fali zachorowań szyli maseczki dla medyków, a swój ośrodek bardzo dokładnie przygotowywali do otwarcia pod względem zastosowania środków bezpieczeństwa. 

Ogłoszenie o sprzedaży ośrodka/Facebook/Ośrodek Narciarski Niestachów

Przed sezonem zainwestowaliśmy w banery informacyjne, płyny do dezynfekcji, opracowywaliśmy plan bezpiecznego poruszania się na stoku, rozważaliśmy ograniczenia w ilości narciarzy - tłumaczyli dla Onetu.

Niestety mimo tych starań, nie mają już wyboru i decydują się na sprzedaż. Nie podają ceny, bowiem potencjalnego nabywcę proszą o kontakt i indywidualne omówienie szczegółów sprzedaży. 

 - Potencjalna sprzedaż jest działaniem wyprzedzającym, próbą zapobieżenia przyszłym problemom finansowym, które mogą pogrążyć nas jako zwykłych ludzi. [...] Być może nowy właściciel będzie miał więcej energii, będzie zarządzał nim lepiej, będzie miał dużo satysfakcji, a my wspólnie spotkamy się na stoku, miło spędzając czas - podkreślają w rozmowie z Onetem. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >