Turysci.pl
restauracja w samolocie

fot. Pixabay/ Free-Photos (zdjęcie ilustracyjne)

Otworzyli restaurację w uziemionym samolocie na lotnisku w Tokio. Bilety sprzedają się w kilka chwil

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Restauracja w uziemionym samolocie miała być tylko jednorazową atrakcją, jednak zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania właścicieli. Zdecydowano się zatem na powtórzenie akcji.

Bilety na samolot-restaurację w Tokio wyprzedały się zaledwie w jeden dzień. Oferta została przygotowana przez linię lotniczą All Nippon Airways, której maszyny zostały uziemione na lotniskach.

Co można zjeść w samolocie?

Samoloty przewoźnika musiały zostać na jakiś czas uziemione z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Ostatnio jednak do jednego z nich można wejść, ale nie poleci się nim w daleką podróż. Tymczasowo pełni on funkcję restauracji, która zresztą cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Większość osób pewnie skrzywi się na myśl o jedzeniu pokładowym, jednak szefowie All Nippon Airways zaproponowali swoim klientom zupełnie nowe menu. W uziemionym na lotnisku Haneda w Tokio samolocie można zjeść m.in. foie gras, mus z kraba i filet z wołowiny wagyu.

Portal radio.opole.pl przekazał, że w tle podawane są typowe komunikaty załogi, żeby pasażerowie mogli poczuć się chociaż przez chwilę, jakby byli w podróży.

paszport covidowy

IATA wprowadza własne paszporty covidowe. Mają być uruchomione 15 kwietnia

CZYTAJ DALEJ

Aby dostać się do samolotu-restauracji, należy wpierw zakupić bilet na określoną godzinę. Po wejściu na pokład i zajęciu miejsca otrzymuje się menu przeznaczone dla klasy ekonomicznej lub biznesowej.

Karty dań zaprojektowane są w taki sposób, aby przypominały klientom karty pokładowe. Nawet obsługa restauracji wystylizowana jest w taki sposób, aby wyglądać jak załoga samolotu. Jedyną różnicą jest brak obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy inie lotnicze popisały się kreatywnością. Wcześniej linie lotnicze British Airways wpadły na nieco inny pomysł, aby zaproponować swoim klientom kulinarną podróż.

Brytyjski przewoźnik zaoferował im zestawy dań do samodzielnego przygotowania w domu. W pełni nawiązują one do menu, które znane jest z samolotów. Taki zestaw posiłków dla dwóch osób kosztuje od 80 funtów, a klienci mają mogą wybierać wśród dań wegetariańskich, rybnych i mięsnych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tanie Loty, TVP

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >