Turysci.pl
restauracja w samolocie

fot. Pixabay/ Free-Photos (zdjęcie ilustracyjne)

Otworzyli restaurację w uziemionym samolocie na lotnisku w Tokio. Bilety sprzedają się w kilka chwil

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Restauracja w uziemionym samolocie miała być tylko jednorazową atrakcją, jednak zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania właścicieli. Zdecydowano się zatem na powtórzenie akcji.

Bilety na samolot-restaurację w Tokio wyprzedały się zaledwie w jeden dzień. Oferta została przygotowana przez linię lotniczą All Nippon Airways, której maszyny zostały uziemione na lotniskach.

Co można zjeść w samolocie?

Samoloty przewoźnika musiały zostać na jakiś czas uziemione z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Ostatnio jednak do jednego z nich można wejść, ale nie poleci się nim w daleką podróż. Tymczasowo pełni on funkcję restauracji, która zresztą cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Większość osób pewnie skrzywi się na myśl o jedzeniu pokładowym, jednak szefowie All Nippon Airways zaproponowali swoim klientom zupełnie nowe menu. W uziemionym na lotnisku Haneda w Tokio samolocie można zjeść m.in. foie gras, mus z kraba i filet z wołowiny wagyu.

Portal radio.opole.pl przekazał, że w tle podawane są typowe komunikaty załogi, żeby pasażerowie mogli poczuć się chociaż przez chwilę, jakby byli w podróży.

paszport covidowy

IATA wprowadza własne paszporty covidowe. Mają być uruchomione 15 kwietnia

CZYTAJ DALEJ

Aby dostać się do samolotu-restauracji, należy wpierw zakupić bilet na określoną godzinę. Po wejściu na pokład i zajęciu miejsca otrzymuje się menu przeznaczone dla klasy ekonomicznej lub biznesowej.

Karty dań zaprojektowane są w taki sposób, aby przypominały klientom karty pokładowe. Nawet obsługa restauracji wystylizowana jest w taki sposób, aby wyglądać jak załoga samolotu. Jedyną różnicą jest brak obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy inie lotnicze popisały się kreatywnością. Wcześniej linie lotnicze British Airways wpadły na nieco inny pomysł, aby zaproponować swoim klientom kulinarną podróż.

Brytyjski przewoźnik zaoferował im zestawy dań do samodzielnego przygotowania w domu. W pełni nawiązują one do menu, które znane jest z samolotów. Taki zestaw posiłków dla dwóch osób kosztuje od 80 funtów, a klienci mają mogą wybierać wśród dań wegetariańskich, rybnych i mięsnych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tanie Loty, TVP

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Dzisiaj wchodzi w życie unijny certyfikat covidowy. Dokument umożliwia swobodne przemieszczanie po UE

Czytaj więcej >

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >