Turysci.pl
mountains-6558591 1280

fot. Pixabay/ karolzielinski1996

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem w 6 województwach. Szczególnie trzeba uważać w górach i nad morzem

16 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda w piątek nie będzie sprzyjała wycieczkom w 6 województwach. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem. Miejscami porywy mogą osiągnąć nawet do 90 kilometrów na godzinę.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia w powiatach nadmorskich woj. pomorskiego, a także w woj. podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim oraz warmińsko-mazurskim.

śnieżka

Wichury na Śnieżce. Prędkość wiatru przekroczyła 160 km/h

CZYTAJ DALEJ

Pogoda w górach nie sprzyja wędrówkom

Wysoko w Tatrach początkowo możliwe są słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na szczytach termometry pokażą około 4°C. Natomiast wysoko w Beskidach i w Bieszczadach od 6°C do 10°C, a w szczytowych partiach Sudetów, powyżej 1200 m n.p.m., temperatura wyniesie od 3°C do 6°C.

Synoptycy zapowiadają również silny i bardzo silny wiatr w wyższych partiach gór. W Beskidach i w Bieszczadach osiągnie w porywach do 90 km/h, natomiast w Tatrach - do 100 km/h. W Sudetach wiatr osiągnie od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do około 100 km/h.

- W wyższych partiach Tatr panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Wieje tam silny, porywisty wiatr. W partiach graniowych zalega cienka warstwa śniegu oraz występują oblodzenia. Jest bardzo ślisko - ostrzega Tatrzański Park Narodowy w komunikacie turystycznym.

Powieje również nad morzem

W województwie pomorskim oraz zachodniopomorskim wystąpi zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami może przelotnie popadać. Temperatura maksymalna wyniesie od 13°C miejscami na wschodzie do 17°C na zachodzie regionu.

Pojawi się również umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 75 km/h. Nad samym morzem będzie on silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, początkowo możliwe porywy do 100 km/h.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: IMGW

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >