Turysci.pl
Turyści (38)

fot. Pixabay/ Macb3t (zdjęcie ilustracyjne)

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem niemal w całej Polsce. Na morzu prognozowany sztorm

28 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda od jutra niestety zacznie się pogarszać. Prognozowane zachmurzenie, może również spaść deszcz. Synoptycy ostrzegają przed silnym, porywistym wiatrem, który powieje z prędkością nawet do 110 kilometrów na godzinę. Na morzu może rozwinąć się sztorm.

Od czwartku na zmianę pogody w Polsce w dużym stopniu będzie wpływał głęboki układ niskiego ciśnienia, który znajdzie się nad Skandynawią - wynika z prognozy portalu wxcharts.com. Natomiast na Atlantyku dominować będzie rozległy wyż. Ciśnienie w centrach obydwu układów ma różnić się niemal o 50 hPa, co może spowodować silne porywy wiatru.

Tatry

Zima w Tatrach. Ratownicy ostrzegają przed trudnymi warunkami na szlakach

CZYTAJ DALEJ

Pogoda zepsuje się już w czwartek

Według synoptyków pierwsze silne porywy wiatru odczuwalne będą już w najbliższy czwartek. W większej części kraju powieje z prędkością ok. 50 km/h. Nad morzem prędkość wiatru może sięgnąć nawet 70 km/h. Tego dnia w całej Polsce mogą wystąpić przelotne opady.

Wieczorem i w nocy z czwartku na piątek zapowiadane są najniebezpieczniejsze warunki pogodowe - w przybrzeżnych regionach woj. zachodniopomorskiego prędkość wiatru może osiągnąć do 100 kilometrów na godzinę, a na morzu wystąpi sztorm. W pozostałej części kraju powieje z prędkością ok. 60-80 km/h.

Synoptycy IMGW zapowiedzieli wydanie w czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim.

Powieje również w piątek

Pogoda w piątek również może pozostawić wiele do życzenia - będzie wietrznie, jednak porywy nie powinny przekroczyć 65 km/h, na wschodzie i Małopolsce natomiast powieje z prędkością do 75 km/h.

Najsilniejsze wichury przeniosą się w Tatry. Wiatr osiągnie tam nawet do 110 kilometrów na godzinę. Ze względu na niebezpieczne warunki pogodowe tego dnia lepiej odpuścić sobie wycieczki w góry i pozostać w domu.

IMGW może tego dnia wydać alerty pierwszego stopnia w województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24, Gazeta.pl, IMGW

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >