Turysci.pl
m3nyxyzjp7z32g7tmtj28zvkmua9842u

Weibo/摄影师-张然 (Zhang Ran)

Ogień na pokładzie samolotu. Zawiniło wadliwe urządzenie, wielu nosi je przy sobie

14 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

Nic nie wskazywało na to, że lot linii Scoot 10 stycznia z Tajwanu do Singapuru zmieni się w prawdziwy koszmar. Podróżni oraz personel przeżyli niemały stres, kiedy w kabinie pasażerskiej pojawił się ogień. Ta sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji, o czym doskonale wiedziała jedna ze stewardess obsługujących lot. Przyczyna pożaru okazała się zaskakująca.

10 stycznia br. na pokładzie samolotu linii lotniczych Scoot Airlines jeszcze przed wystartowaniem doszło do mrożącego krew w żyłach wydarzenia. W trakcie przygotowań do lotu z Tajwanu do Singapuru pasażerowie zauważyli, że nieopodal jednego z siedzeń pojawiły się płomienie.

Na pokładzie samolotu wybuchł pożar, przyczyną powerbank

Kiedy samolot linii lotniczych Scoot Airlines szykował się do odlotu z tajwańskiego lotniska Taoyuanu, jeden z pasażerów zauważył, że należący do niego powerbank zajął się ogniem. Urządzenie zaczęło się palić, ponieważ się przegrzało. Spanikowany rzucił go na ziemię, a urządzenie wylądowało tuż obok siedzenia.

Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

CZYTAJ DALEJ

Panice ulegli także pozostali podróżni, którzy zobaczyli, że na pokładzie samolotu pojawiły się płomienie. Krzyczeli, prosili o pomoc i byli wyraźnie zaniepokojeni całą sytuacją. Na szczęście, presji tłumu nie uległa obsługa lotu. Stewardessy zachowały pełen profesjonalizm i doskonale wiedziały, jak zachować się w zaistniałej sytuacji.

- Natychmiast chwycili za gaśnicę i użyli jej, aby ugasić pożar. Było dużo dymu - relacjonuje jeden z pasażerów dla lokalnej stacji telewizyjnej.

Stewardessa z zimną krwią opanowała pożar

W sieci ukazało się nagranie z przebiegu całej akcji. Pomimo kłębów dymu, doskonale widać na nim jak jedna ze stewardess od razu łapie za gaśnice, widząc płomienie. Po tym, jak udaje jej się zgasić źródło pożaru, uspokaja panikujących pasażerów, a następnie pomaga przy ewakuacji. W sumie na pokładzie w chwili wybuchu pożaru przebywało 189 osób.

Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Delikatnie ranny został jedynie mężczyzna, do którego należała przenośna ładowarka oraz jego współpasażer. Lotnisko poinformowało, że wszyscy podróżni otrzymali rekompensatę w postaci pokrycia kosztów podróży, a ich lot przełożono.

- Szczerze przepraszamy za incydent. Bezpieczeństwo naszych klientów i załogi jest naszym najwyższym priorytetem - czytamy w oświadczeniu linii lotniczych Scoot Airlines.

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

źródło: podroze.onet.pl; wydarzenia.interia.pl

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >