Turysci.pl
Nowe odkrycie w Pompejach

pixnio.com/ Valentin Popescu

Niezwykłe odkrycie w Pompejach. Naukowcy nie mogę uwierzyć. Przetrwało setki lat

27 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Odkrycie, którego dokonano we włoskich górach robi niesamowite wrażenie. Znaleziono starożytny bar, który w tamtym okresie mógł pełnić rolę baru szybkiej obsługi. Miejsce znaleziono w Pompejach. Już wkrótce będzie można

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie szczegóły udało się ustalić na temat znaleziska

  • kiedy będzie można je zwiedzić

  • jakie inne ciekawe miejsce znajduje się w Pompejach

Odkrycie w Pompejach zszokowało internautów. Nieustanna praca archeologów w tym miejscu sprawiła, że udało się znaleźć nowe miejsce. Mowa o starożytnej karczmie, w której można było kupić jedzenia na wynos. Zachowała się w niesamowitym stanie.

Nowe odkrycie w Pompejach

Pompeje to miejsce, w którym archeolodzy pracują przez cały czas. Nie zmieniła tego nawet pandemia koronawirusa. Pod odpowiednimi restrykcjami pracowano dalej. To właśnie dzięki temu udało się znaleźć starożytny bar.

Archeolodzy informują, że nowe wykopalisko to restauracja, która serwowała jedzenie na wynos. Co ważne, to nie jest pierwszy raz, kiedy naukowcy znajdują takie miejsce. To jest jednak wyjątkowe, ponieważ udało się znaleźć nawet ślady jedzenia, które było tam serwowane.

Znaleziono również malowidła, które przedstawiają różnorodne gatunki zwierząt - gęsi, koguty czy psy. Znajdowały się na blacie baru. Mówiono, że wyglądają tak realistycznie, jakby były wykonane metodą trójwymiarową. Zauważono także pojemniki na jedzenie.

Odkrywcy poinformowali o swoim najnowszym znalezisko w czasie świąt Bożego Narodzenia. Wkrótce zaczną się przygotowania, aby udostępnić miejsce turystom. Według planów, ruiny będzie można zobaczyć już w nadchodzącą Wielkanoc.

Sprawę skomentował Massimo Osanna, dyrektor muzeum w Pompejach. Mówi, że odkryte przedmioty pozwalają na zdefiniowanie w pewnym stopniu nawyków żywieniowych osób żyjących w tamtym okresie. Znaleziono resztki różnych potraw.

Archeologom udało się znaleźć resztki takich dań jak ślimaki koźlina, paella, mieszanka ryb i mięsa ssaków i ptaków. Zabezpieczono także kości zwierząt oraz skorupki ślimaków. Naczynia z winem zawierały też bób, który wybielał trunek i poprawiał jego smak. Nie mieszał się z winem dzięki specjalnym płytkom na dnie naczynia.

Odkrycie zawiera tak wiele szczegółowych elementów, że można było określić nawet możliwą grupę klientów karczmy. Eksperci uważają, że nie była to elita, a zwykli mieszkańcy Rzymu, którzy przychodzili skosztować lokalnych przysmaków. Wiele osób nie wie, że w naszym kraju także jest miejsce zwane "polskimi Pompejami". Pisaliśmy o tym tutaj.

Inna atrakcja w wykopalisku

Jakiś czas temu mówiliśmy o innym ciekawym miejscu w Pompejach. Mowa o Domu Kochanków, który przez 40 lat stał niedostępny dla przyjezdnych. Od jakiegoś czasu jest to już możliwe. Wcześniej zabytek został zamknięty ze względu na trzęsienie ziemi. 

Ruiny budynku zostały odkryte w 1933 roku i od zawsze fascynowały podróżników z całego świata. Są dowodem na fascynującą historię tego miasta, żyjącego w cieniu bezwzględnego Wezuwiusza. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Gazeta.pl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >