Turysci.pl > Świat > Niewiarygodne odkrycie na Syberii. Może mieć nawet 20 tys. lat
Adrian Rybak
Adrian Rybak 24.03.2022 22:00

Niewiarygodne odkrycie na Syberii. Może mieć nawet 20 tys. lat

Odkrycie na Syberii
youtube/ screen/ zmiany na ziemi

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakim stanie znaleziono nosorożca

  • Dlaczego coraz częściej dochodzi do takich odkryć

  • Jakie zjawisko można zaobserwować na Syberii

Odkrycie zaskoczyło wiele osób. Do tej pory rzadko spotykano tego typu znaleziska. W ostatnim czasie zdarza się to coraz częściej. Pozwoli ono na dokładne zbadanie gatunku. Sprawę dla mediów skomentował jeden z naukowców zajmujących się badaniem.

Odkrycie na Syberii. Szczątki nosorożca

Ciało zwierzęcia znaleziono w bardzo dobrym stanie. Szczątki były ze wszystkimi kończynami, niektórymi organami, rogiem. Pokryte były nawet sierścią. Odkrycia dokonano w sierpniu, jednak nadal trwają badania nad znaleziskiem.

W mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcie szczątek. Skomentował to dr Walerij Płotnikow, który wyjaśnił, że był to młody nosorożec, który miał od trzech do czterech lat, a zmarł najpewniej w wyniku utonięcia.

- Płeć zwierzęcia jest nadal nieznana. Czekamy na datowanie radiowęglowe, aby określić, kiedy żył, najbardziej prawdopodobny zakres dat to między 20 tys. a 50 tys. lat temu - powiedział w rozmowie z "The Siberian Times". 

Jak przekazała agencja Reuters, w ciągu ostatnich miesięcy na Syberii odnaleziono już kilka podobnych szczątek. To nowość dla naukowców, ponieważ wcześniej zdarzało się to bardzo rzadko. Zmiana wynika ze zmiany klimatu. Część zwierzęcych ciał znajdowała się w wiecznej zmarzlinie.

Niezwykłe zjawiska na Syberii

Syberia to region, który wielu przeraża. I słusznie, ponieważ warunki pogodowe często są tam bardzo niebezpieczne dla życia człowieka. Przekonali się o tym dwaj młodzi mężczyźni, który zamarzli na terenie miejscowości znajdującej się w najzimniejszej części Rosji. Pisaliśmy o niej tutaj.

Podobnie jednak jak w przypadku innych miejsc, to także ma swoje zalety. Często dokonywane są tam ciekawe odkrycia. Zdarzają się także interesujące zjawiska. Jednym z nich są świetliste słupy. Czym właściwie są?

Świetliste słupy to niezwykłe zjawisko świetlne, które zachodzi w specyficznych warunkach. Można je zaobserwować w Tiumeni, gdzie panuje klimat wilgotny kontynentalny z umiarkowanie ciepłymi latami i długimi, mroźnymi zimami. Często można zaobserwować zmiany pogody, a temperatura w mieście jest zawsze wyższa o kilka stopni niż w okolicy.

Z tego powodu mieszkańcy mogą zobaczyć grę świateł, która ostatnio miała miejsce kilka tygodni temu. Proste pionowe słupy światła mają kolor pomarańczowy lub niebieski i są związane z kryształkami lodu zawieszonymi w powietrzu.

- Niesamowite promienie światła niedawno wypełniły nocne niebo w syberyjskim mieście Tiumeń. Wbrew pozorom zjawisko nie jest dziełem przybyszów z innej planety, ale raczej odbiciem światła od kryształków lodu w powietrzu - pisze "The Moscow Times". Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: Onet, Wirtualna Polska