obostrzenia słabe wieściFot. Pexels.com @Skitterphoto (zdjęcie ilustracyjne)

Utrudnione przemieszczanie się po Europie. Przedłużają restrykcje, warto znać przepisy

Obostrzenia sanitarne są przedłużane nie tylko w Polsce. Przez najbliższe tygodnie ograniczenia sanitarne nadal będą obowiązywały w wielu krajach europejskich, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów. Okazuje się, że kampania szczepień przeciw COVID-19 nie oznacza dynamicznego łagodzenia restrykcji.

Cały świat czekał na szczepionkę na koronawirusa, by wreszcie obostrzenia hamujące turystykę mogły zostać zniesione. Chociaż szczepienia ruszyły w wielu krajach na całym świecie, to restrykcje sanitarne nadal pozostają utrzymane, a w wielu krajach nawet przedłużane.

Obostrzenia sanitarne będą utrzymywały się przez najbliższe tygodnie zarówno wśród sąsiadów Polski, jak i pozostałych krajów europejskich. W wielu państwach na zmiany trzeba będzie czekać aż do końca lutego.

Przedłużane obostrzenia sanitarne w Europie

Fakt, że obostrzenia sanitarne zostaną przedłużone, potwierdziły już Niemcy, gdzie restrykcje będą utrzymane przynajmniej do połowy lutego. U naszych sąsiadów zamknięte pozostaną zakłady usługowe, placówki kultury oraz lokale gastronomiczne.

Co ciekawe, w Bawarii obowiązuje także godzina policyjna, która zaczyna się o 21:00 i trwa do 5:00. Kwarantanna narodowa ma potrwać do 14 lutego, ale Angela Merkel podkreśliła, że część obostrzeń może obowiązywać aż do wiosny.

Godzina policyjna obowiązuje również w Holandii i trwa od od 21:00 do 4:30. To pierwszy tego typu nakaz od czasów II wojny światowej. Ścisła kwarantanna będzie obowiązywała tutaj do 9 lutego.

Podobnie jak w Niemczech, w Holandii zamknięte pozostaną lokale gastronomiczne, placówki kultury czy zakłady usługowe. Drastyczne restrykcje narzucił też rząd Portugalii, gdzie zawieszono odprawianie mszy świętych.

W Portugalii kwarantanna narodowa została ogłoszona 15 stycznia i będzie trwała co najmniej przez miesiąc. Bardzo surowe warunki zostały wprowadzone także we Francji.

Francuzi ogłosili najdłuższą godzinę policyjną, która obowiązuje od 18:00 do 6:00, czyli aż 12 godzin. Najprawdopodobniej do lutego nie zostaną otwarte branże usługowe oraz turystyczne.

Obostrzenia w Europie: tylko Anglia nie przedłuża restrykcji

Jak dotąd obostrzenia nie są zaostrzane jedynie w Wielkiej Brytanii, gdzie wykryto nową odmianę koronawirusa. W Zjednoczonym Królestwie także jednak obowiązuje lockdown i zakaz opuszczania domów bez poważnej przyczyny.

Kolejne obostrzenia wprowadzają autonomiczne wspólnoty Hiszpanii. W wielu regionach zamknięte zostają hotele oraz wprowadzana jest godzina policyjna, która trwa od 23:00 do 6:00.

Lockdown 18 stycznia rozpoczął się także w Szwajcarii, gdzie zamknięto sklepy, placówki kulturalne oraz gastronomię. Wszystko wskazuje na to, że normalna turystyka powróci w Europie dopiero wiosną.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jak wprowadzanie obostrzeń skomentował rzecznik polskiego rządu. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł