Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > O 8:14 nie chcielibyście być na plaży w Grzybowie. Lepiej nawet o tym nie myśleć
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 16.04.2024 08:54

O 8:14 nie chcielibyście być na plaży w Grzybowie. Lepiej nawet o tym nie myśleć

Grzybowo
fot. Webcamera Grzybowo

Pogoda w kwietniu się bardzo szybko zmienia. O ile na początku miesiąca turyści i mieszkańcy przebywający nad Bałtykiem mogli cieszyć się słońcem i dobrymi warunkami atmosferycznymi, o tyle kilka dni później doszło do zupełnie odwrotnej sytuacji. 

Pogoda w Grzybowie

We wtorek 16 kwietnia rano sprawdziliśmy na kamerach miejskiego monitoringu, jak prezentuje się pogoda w Grzybowie. Jak się okazuje, tego dnia słupki rtęci wskazywały zaledwie cztery stopnie Celsjusza. Dodatkowo, od rana padało i szalał wiatr. 

Oko kamery było wyraźnie zabrudzone od licznych kropel deszczu, a po plaży spacerowała tylko jedna osoba. Postać ta była ubrana od stóp do głów w przeciwdeszczowe ubranie. Zazwyczaj o tej godzinie wybrzeże przemierza dużo osób, któe chcą naładować baterie na cały dzień. Tym razem było inaczej.

Warto dodać, że jeszcze na początku kwietnia turyści byli bardzo zadowoleni z pogody. Niestety, załamanie przyszło dość szybko. Co najgorsze, prognozy na najbliższe dni nie napawają optymizmem. Najwyższa przewidywana temperatura to zaledwie osiem-dziewięć stopni. 

Grzybowo nad Bałtykiem

Grzybowo znajduje się między Dźwirzynem a Kołobrzegiem w woj. zachodniopomorskim. Tę wieś letniskową zamieszkuje niewielu mieszkańców, jednak w sezonie zjeżdżają się tam tłumy.

Wszystko za sprawą pięknych widoków, dobrej bazy noclegowej i otaczającej przyrody, m.in. lasów sosnowo-olchowywch, które porastają okolice. 

Warto dodać, że nieopodal znajduje się plaża dla naturystów, a także liczne ścieżki rowerowe i piesze. 

Noclegi w Grzybowie nad Bałtykiem

Sprawdziliśmy też, ile kosztuje wynajem apartamentu w Grzybowie. Według Booking.com, w terminie od 16 do 23 kwietnia (tydzień) za najtańsze lokum dla dwóch osób z prywatną łazienką należy zapłacić 888 zł. 15-metrowy apartament znajduje się 800 m od plaży i ma same pozytywne (powyżej 8 punktów) opinie. 

Czytaj więcej: Pojechali Boltem z Legnicy do Chorwacji. Cena za przejazd zwala z nóg

Nieco drożej, bo 992 zł będzie kosztować wynajem apartamentu o wielkości 45 m2. W cenie są cztery łóżka (1 pojedyncze, 1 podwójne i 2 rozkładane sofy) oraz sypialnia z salonem. 

Mimo tak atrakcyjnych cen najbliższe dni raczej nie przyciągną turystów do Grzybowa.