Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Pojechali Boltem z Legnicy do Chorwacji. Cena za przejazd zwala z nóg
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 16.04.2024 07:46

Pojechali Boltem z Legnicy do Chorwacji. Cena za przejazd zwala z nóg

Chorwacja Bolt
fot. Canva/ Longfin Media/ Shutterstock

Przejazdy samochodami wynajętymi przez aplikację są coraz popularniejsze w kraju nad Wisłą. Uber czy Bolt zdominowały polskie miasta. Nic dziwnego, zamówienie przejazdu przez aplikację jest proste, często można trafić na atrakcyjne zniżki, a do tego z góry wiadomo, ile taka wycieczka będzie kosztować. Jak się okazuje, wyobraźnia niektórych podróżnych nie zna granic. Kilka osób postanowiło wybrać się Boltem do… Chorwacji. 

Nocny przejazd Boltem

Jedna z naszych czytelniczek postanowiła podzielić się z redakcją Turystów swoją ostatnią podróżą Boltem. W związku z tym, że do miejsca zamieszkania kobiety nie można dojechać autobusem czy pociągiem po godz. 22.30, postanowiła skorzystać z Bolta. Za ok. 24-kilometrową podróż aplikacja pokazała jej kwotę ponad 100 zł. Ze względu na pilną potrzebę dotarcia do domu i braku alternatyw, nasza czytelniczka zdecydowała się na tę opcję. W końcu na zegarze wybijała już 23.00. 

“Miły pan kierowca od razu rozpoczął rozmowę. Na wstępie powiedziałam, że czeka nas nieco dłuższa niż zwykle podróż, na co mężczyzna się zaśmiał i powiedział, że nie takie rzeczy robi się u niego w firmie” - rozpoczęła swoją opowieść nasza czytelniczka. 

“W zeszłym tygodniu byłem w Katowicach, a w przyszły poniedziałek czeka mnie podróż do Trójmiasta” - dodał kierowca z Dolnego Śląska.

Boltem do Chorwacji

“Pani, to jeszcze nic. Nie dalej jak wczoraj koleżanka musiała odmówić kursu jednemu panu. Oferował 6,5 tys. za podróż do Chorwacji” - powiedział kierowca naszej rozmówczyni. 

“Kierowca Bolta opowiedział mi o historii, gdy w zeszłym roku pewna rodzina udała się również do Chorwacji za 2 tys. euro. Innym razem - według opowieści kierującego pojazdem - pewnemu państwu zepsuł się samochód w drodze na lotnisko do Wrocławia. Okazało się, że zmiana lotu kosztowała 8 tys. Na miejsce dotarli Boltem za 6 tys.” - wspomina kobieta. Cenę za przejazd kierowcy mają ustalać przez aplikację, natomiast sama wycieczka odbywa się już poza nią. 

Przejazdy na aplikacje

Przejazdy zamówione przez aplikacje typu Uber czy Bolt są bardzo popularne zarówno w Europie, jak i w Polsce. Trzeba przyznać, że ceny są naprawdę konkurencyjne.

Czytaj więcej:  Nowy lider turystycznej drożyzny w Polsce. Magnesy w cenie obiadu

Dodatkowo, nie trzeba nigdzie dzwonić, żeby zamówić przejazd. Wystarczy włączyć aplikację i po kilku kliknięciach naszym oczom ukazuje się samochód z kierowcą, który wie, dokąd ma nas zawieźć. Ta forma transportu jest naprawdę atrakcyjna, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu i pieniędzy.