Turysci.pl
sea-777555 1280

fot. Pixabay/ TanTanika

Nowe restrykcje na Krecie. Dotkną także turystów

27 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecki rząd wprowadził nowe restrykcje sanitarne w kolejnym regionie - Retimno, z powodu rosnącej liczby zakażeń na Krecie. Oznacza to, że ograniczenia covidowe obowiązują już na większej części wyspy.

Restrykcje sanitarne obowiązują na Krecie w regionach Chanii i Heraklionu już od tygodnia i zostały przedłużone o kolejnych siedem dni - przekazała agencja dpa. Obecnie jedynie wschodnia część wyspy nie jest objęta ograniczeniami.

Nowe ograniczenia na Krecie

W miejscach objętych restrykcjami ustanowiona została godzina policyjna, która trwa od 1 w nocy do 6 rano. W tym czasie z domu wychodzić można jedynie w nagłych przypadkach albo jeśli pracuje się na nocne zmiany.

Celem wprowadzenia nowych obostrzeń sanitarnych jest powstrzymanie lokali od urządzania imprez, podczas których gromadzą się tłumy. Jak tłumaczą, przyczynia się to do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Rosnąca liczba zakażeń na greckich wyspach

W ciągu ostatnich tygodni w Grecji znacząco wzrosła liczba zakażeń SARS-CoV-2. Wprowadzony został tam obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników medycznych i personelu domów opieki.

Wstęp do restauracji, barów, kin oraz innych obiektów znajdujących się wewnątrz budynków jest możliwy tylko za okazaniem zaświadczenia o szczepieniu lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Wynik badania nie nie może być starszy niż sprzed trzech dni.

Od początku pandemii koronawirusa w Grecji odnotowano 544 tys. przypadków zakażenia COVID-19, z czego 13 220 zmarło.

Nowe obostrzenia wprowadzane są tam raczej niechętnie - jak informuje tamtejsza telewizja państwowa wskazała, władze chcą chronić sektor turystyczny, który w tym roku dopiero zaczął się regenerować po kryzysie z 2020 r.

Kreta jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez zagranicznych turystów greckich wysp, obok Rodos, Korfu i Zakintos. Również Polacy chętnie korzystają z uroków tego miejsca i wybierają je jako kierunek swojego urlopu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >