Turysci.pl
pkp

fot. Pixabay/ Suzzan07

Nowe ceny biletów w PKP Intercity. Im popularniejsze połączenie, tym wyższa cena

12 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

PKP Intercity zmienia zasady promocji na bilety kolejowe kupowane z wyprzedzeniem. Od teraz najbardziej oblegane połączenia będą droższe, a z kolei te mniej popularne będzie można złapać w korzystnych cenach.

PKP Intercity wprowadza dynamiczne zarządzanie cenami biletów w pociągach ekspresowych. Chodzi o połączenia Express InterCity Premium (EIP), realizowane pociągami Pendolino, oraz Express InterCity (EIC).

Do tej pory podróżni mogli skorzystać z 30 proc. zniżki, jeżeli kupili bilet na miesiąc przed odjazdem. Aktualne promocje zależeć będą jednak od obłożenia pociągu na danej trasie.

PKP zmienia cenniki biletów

Promocje Super Promo, Promo i Wcześniej zostaną zamienione na: Super Promo, Promo Plus, Promo 30 (bilety tańsze o 30 proc. od ceny bazowej), Promo 20 (tańsze o 20 proc.) i Promo 10 (tańsze o 10 proc.).

Co ważne, więcej nie będzie miał znaczenia czas zakupu biletu. Brana pod uwagę będzie natomiast popularność danej trasy, czyli jej obłożenie. Nowe promocje dotyczą dwóch grup pociągów: Express InterCity (EIC) oraz Express InterCity Premium.

Według PKP korzyścią nowej oferty jest między innymi to, że wybór pociągi odjeżdżające o mniej popularnych godzinach będą tańsze niezależnie od tego, z jakim wyprzedzeniem kupimy bilety. Dzięki temu mniej popularne połączenia będą dłużej dostępne w promocyjnych cenach.

– Do tej pory na mniej niż 7 dni do odjazdu pociągu nie obowiązywały już progi promocyjne z oferty. Obecnie to się zmienia - jeśli w danym pociągu nadal będzie dużo wolnych miejsc, bilety promocyjne będą mogły być wciąż dostępne – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity, cytowany w komunikacie.

Zmiany mają wynikać z nowego modelu podróżowania - tłumaczą PKP, powołujące się na badania przeprowadzonych przez przewoźnika. Wynika z nich, że blisko 60 proc. Polaków jest otwartych na spontaniczne wyjazdy, rezerwowane z co najwyżej kilkudniowym wyprzedzeniem.

Według tych samych badań ponad połowa (52 proc.) respondentów wybrałaby wyjazd pociągiem w mniej popularnym terminie, np. w środku tygodnia, o ile cena biletu byłaby znacząco niższa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >