Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Nowa linia lotnicza w Polsce. Pierwsze loty do nieznanego dotąd kraju już w czerwcu
Jakub Mazurkiewicz
Jakub Mazurkiewicz 11.05.2024 15:20

Nowa linia lotnicza w Polsce. Pierwsze loty do nieznanego dotąd kraju już w czerwcu

Lotnisko Odprawa
Fot. Adam Burakowski/East News

Dobra wiadomość dla podróżnych tuż przed wakacjami! Kolejna linia lotnicza ogłosiła wyjątkowe połączenie z Polski. Już w pierwszej połowie czerwca będziemy mogli korzystać z usług kuwejckiego przewoźnika. Już w ciągu ok. 5 godzin dotrzemy z Polski do istnego raju!

Kolejna linia lotnicza ogłasza nowe połączenie do Polski

Tuż przed sezonem wakacyjnym jedna z linii lotniczych pochwaliła się nowym połączeniem, które dla Polaków jest szczególnie dobrą informacją. Jazeera Airways - kuwejcka linia lotnicza - na swoim oficjalnym profilu w serwisie X podała informację, że już niedługo uruchomione zostanie nowe połączenie i będziemy mogli bezpośrednio z Polski dotrzeć do stolicy, położonego nad Zatoką Perską, kraju.

Nowe połączenie z Krakowa bezpośrednio do Kuwejtu

Z informacji podanych w komunikacie linii lotniczej wynika, że już w czerwcu uruchomiona zostanie trasa, dzięki której do Kuwejtu dotrzemy prosto ze stolicy Małopolski. Loty Kraków - Kuwejt zaplanowane są na każdy wtorek i piątek, począwszy od 11 czerwca, gdyż właśnie na ten dzień zaplanowany został pierwszy lot. Bilety są już dostępne na stronie przewoźnika, a ceny zaczynają się od 250 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 1075 zł.

Czytaj więcej: Biorę truskawki, bezy, śmietanę i robię legendarny angielski deser. Cała rodzina prosi o jeszcze

Już w 5 godzin z Polski do wakacyjnego raju…

Loty Aibusem A320 wedle podanych informacji mają odbywać się dwa razy w tygodniu. Lot do stolicy Kuwejtu planowany jest na godzinę 13:15, powrót zaś o 8:30 czasu lokalnego w każdy wtorek i piątek.

Do kraju, który kojarzony jest głównie ze złożami ropy naftowej, dotrzemy już w ok. 5 godzin. Ten kraj kojarzony z bogactwem raczej nie jest zbyt popularny wśród turystów, gdyż nie ma tam zbyt wielu atrakcji stricte turystycznych. Jednak jest kilka miejsc, które zdecydowane warto zobaczyć.

Do najbardziej rozpoznawalnych punktów na mapie Kuwejtu należy między innymi Grand Mosque, czyli Wielki Meczet. Jest on największym meczetem w kraju i uważany jest za jeden z najpiękniejszych tego typu budowli na świecie. Całość robi równie ogromne wrażenie co wielkość obiektu, gdyż zajmuje on 45 000 metrów kwadratowych przestrzeni, a wnętrze zachwyca bogactwem wykończeń.

Warto zobaczyć także najbardziej charakterystyczny punkt miasta, czyli Kuwait Towers (Wieże Kuwejckie). Trzy wieże o charakterystycznym, nietypowym kształcie widać już z daleka i stanowią wyjątkowy symbol tego miasta. Co ważne, w jednej z tych wież znajduje się punkt widokowy, z którego obejrzeć możemy wyjątkową panoramę miasta.


Czytaj więcej: O 8:12 nikt nawet nie myślał o Rewalu. Wtem wydarzyło się to...