Turysci.pl
Wyjątkowa wystawa w Muzeum w Zakopanem

fot. flickr.com/Jose A./CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/zdjęcie poglądowe

Noc Muzeów w Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem. W sobotę 15 maja

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W sobotę 15 maja w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem odbędzie się Noc Muzeów. W ramach tej popularnej akcji, wszystkie filie otwarte będą tego dnia w godzinach 18:00-24:00. Zwiedzać będzie można też Dwór w Łopusznej oraz Muzeum Powstania Chochołowskiego w zagrodzie Bafiów w Chochołowie.

  • Noc Muzeów w Muzeum Tatrzańskim zorganizowana zostanie w sobotę 15 maja 2021 roku

  • Tego dnia od 18:00 do 24:00 wszystkie filie Muzeum będą otwarte. Dwóch w Łopusznej zostanie udostępniony turystom od 10:00 do 16:00, Muzeum Powstania Chochołowskiego od 10:00 do 14:00

  • Dzień później, w niedzielę, zwiedzać będzie można tylko dwie ostatnie atrakcje. Pozostałe filie będą już zamknięte

W sobotę 15 maja Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza turystów oraz mieszkańców na wyjątkową Noc Muzeów. Jest to niezwykła akcja, popularna w całej Polsce, podczas której można zobaczyć niezwykłe eksponaty nawet bardzo późnym wieczorem.

Wszystkie filie Muzeum Tatrzańskiego tego dnia będą otwarte od 18:00 do 24:00. Co więcej, wstęp do nich będzie bezpłatny w ramach promocji. Część przygotowanych atrakcji obejrzeć będzie można również online. O wydarzeniu Muzeum informuje na swojej stronie internetowej oraz na profilu na Facebooku.

Awantura w samolocie lecącym z Londynu do Wrocławia

Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Wrocławia z Londynu

CZYTAJ DALEJ

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na Noc Muzeów

Na gości czekają zarówno wystawy, które zwiedzać można indywidualnie, jak i zorganizowane prelekcje. Turyści odwiedzający filie na własne oczy zobaczyć mogą:

  • Wystawę „Kolejka sztuki współczesnej w Muzeum Tatrzańskim" w Galerii Sztuki w willi Oksza;

  • Galerię Władysława Hasiora;

  • Zagrodę Sołtysów w Jurgowie;

  • Chałupę Gąsieniców Sobczaków;

  • Wystawę „Tajemnice tatrzańskich wypraw doktora Chałubińskiego" w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba.

O godzinie 19:00 zaplanowana jest transmisja online. Odbędzie się wtedy spotkanie ze Stanisławem Cukrem oraz Michałem Szostakiem zatytułowane „Dziedzictwo szkoły przemysłu drzewnego". Wydarzenia śledzić można na YouTube oraz Facebooku Muzeum Tatrzańskiego.

O godzinach 20:00, 21:00 oraz 22:00 w ogrodzie Willi Koliba rozpocznie się „Świat do góry nogami". Jak czytamy na stronie Muzeum Tatrzańskiego, uczestnicy będą mieli okazję podczas tych zajęć usłyszeć oraz zobaczyć nietoperze latające wokół budynku.

W pobliskim potoku będą również prowadzone odłowy nietoperzy za pomocą specjalnych sieci – dodają organizatorzy.

Na te zajęcia zapisać się można pod adresem promocja@muzeumtatrzanskie.pl, a ilość miejsc jest ograniczona.

O godzinie 20:00 nastąpi pokaz online 4-minutowej animacji filmowej „MUSH ON". Pięć minut później otwarta zostanie Galeria Władysława Hasiora wraz z wernisażem plenerowym, a o 20:45 Julita Dembowska poprowadzi kuratorskie oprowadzanie po obiekcie. Wszystkie wydarzenia z tego miejsca transmitowane będą również na YouTube i Facebooku. Chętni również proszeni są o zgłaszanie się pod wyżej wymieniony adres mailowy.

O godzinie 23:00 wykład w ogrodzie Galerii na Kozińcu poprowadzi Wojciech Szatkowski. Tytuł wystąpienia to „Piękne w Tatrach - Kobiety w najwyższych górach Polski".

O godzinie 20:00 oraz 22:00 odbędą się dwie tury oprowadzania po zagrodzie Sołtysów w Jurgowie, która przeszła remont. Od 18:00 do północy trwała będzie również wymiana książek w Willi Koliba.

Masz książki, których nie potrzebujesz, a chcesz, by do Twojej biblioteczki trafiły nowe pozycje? Zapraszamy na wymianę książek z Muzeum Tatrzańskim! – zachęcają organizatorzy.

Muzea i galerie sztuki są już otwarte

Jak podkreśla Muzeum Tatrzańskie, wszystkie atrakcje w filiach Muzeum odbywały się będą przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego. Z tego powodu chętne osoby proszone są o zgłaszanie się do organizatorów, potwierdzając swój udział w wydarzeniach, ponieważ odbywać się one będą w niewielkich grupach.

Przypomnijmy, że zwiedzanie muzeów oraz galerii sztuki jest możliwe od 4 maja, zgodnie z rozporządzeniem rządu. W zamkniętych przestrzeniach przebywać może jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Każdy zwiedzający musi mieć podczas wycieczki zasłonięte usta oraz nos maseczką. Zalecane jest też zachowywanie dystansu społecznego oraz częste dezynfekowanie rąk.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Muzeum Tatrzańskie

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >