Turysci.pl
Grecja zwalnia z kwarantanny

fot. Pixabay/ neelam279

Nieoficjalne: Grecja zniesie obowiązkową kwarantannę. Wciąż trzeba będzie jednak mieć test

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja od poniedziałku być może zniesie obowiązkową kwarantannę dla obywateli Unii Europejskiej (w tym również Polski), USA i Wielkiej Brytanii — wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez agencje Reuters i Bloomberg.

Grecja przygotowuje się do przyjęcia turystów w sezonie letnim. Niedawno informowaliśmy, że kraj ten chce wpuszczać turystów od 14 maja. Jak dowiedziały się agencje Reuters i Bloomberg, do końca tygodnia ma zostać podana decyzja o zniesieniu kwarantanny.

Grecja może znieść kwarantannę od poniedziałku

Będziemy stopniowo znosić ograniczenia od początku przyszłego tygodnia – ujawnił Reutersowi anonimowo wysokiej rangi urzędnik Ministerstwa Turystyki.

Jak wyjaśnił, z obowiązkowej kwarantanny zwolnieni będą przyjezdni z Unii Europejskiej (czyli również z Polski), Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Serbii, Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Co ważne, dotyczy to tych, którzy przylecą na lotniska w Atenach, Salonikach, Heraklionie, Chanii, na Rodos, Kos, Mykonos, Santorynie i Korfu. To samo dotyczy turystów przekraczających granicę drogą lądową.

Minister Zdrowia o kolejności otwierania branż

MZ o kolejności otwierania branż po lockdownie. Hotele daleko z tyłu

CZYTAJ DALEJ

Chociaż osoby przybywające z tych krajów nie będą musiały poddawać się kwarantannie, muszą jednak przedstawić zaświadczenie, że są zaszczepieni na koronawirusa dwoma dawkami szczepionki lub negatywny wynik testu PCR.

Badanie w stronę koronawirusa należy wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem do Grecji. Trzeba pamiętać również, że turyści w kraju podlegać będą tym samym restrykcjom, jak obecnie obywatele kraju w ramach częściowego lockdownu.

Przypomnijmy, że obecnie przy przekraczaniu greckiej granicy konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, a następnie poddania się siedmiodniowej kwarantannie.

Decyzja o luzowaniu restrykcji na granicy ma zapaść jeszcze w tym tygodniu. Będzie to pierwszy krok do otwarcia na turystykę tego lata. Oficjalnie sezon w Grecji ma wystartować 14 maja.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RP

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >