Turysci.pl
wycieczka

fot. Pixabay/ Erdenebayar

Niemiecki TUI wprowadza dodatkową opłatę. Klienci zapłacą za „oszczędność czasu"

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wykupienie wycieczki w salonie własnym TUI w Niemczech będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. W zależności od ceny i rodzaju pakietu turyści będą musieli zapłacić dodatkowo od 15 do 39 euro.

Niemiecki TUI wprowadza nową opłatę przy zakupie wycieczki. Dodatkową opłatę za usługi touroperator będzie pobierał od 17 maja.

TUI wprowadza nową opłatę przy zakupie wycieczki

Jak twierdzi dyrektor sprzedaży i marketingu w TUI Deutschland Huber Kluske, cytowany przez portal Touristik Aktuell, w innych branżach podobna opłata została wprowadzona już dawno.

Inne biura podróży już wcześniej zdecydowały się na podjęcie podobnych działań. W listopadzie 2020 roku sieć DER Reisebüro wprowadziła bardzo podobną opłatę za usługi. Jak uzasadniają, wiąże się to z większym nakładem pracy niż dawniej.

Również Kluske jest podobnego zdania. Jak dodaje, w tej chwili bardzo wzrosła wartość dodana wynikająca z porady i obsługi, w porównaniu do poprzednich lat. Za bardziej intensywną pracę należy się zatem wyższe wynagrodzenie.

zakopane

Turyści zostali wyrzuceni z apartamentu w Zakopanem. Sprawa trafiła do sądu

CZYTAJ DALEJ

Dyrektor podkreśla również, że osoby, wykupujące wycieczki u agenta, oszczędzają czas. Jak podkreśla, klienci potrafią docenić usługi profesjonalnych doradców.

Tylko specjaliści mają wiedzę, narzędzia technologiczne i doświadczenie, które pozwalają w krótkim czasie przygotować ofertę – twierdzi. Jak dodaje, takie opłaty powinny być standardem na rynku.

Biuro podróży TUI ma w ofercie dwa pakiety, które mają być doliczane i wyszczególnione na rachunku. Podstawowy przede wszystkim analizę potrzeb klienta i przygotowanie oferty. Klienci otrzymują również porównanie różnych propozycji i zakresu usług w systemach rezerwacyjnych, informację o zasadach wjazdu do kraju oraz rezerwację miejsc w samolocie.

Klienci decydujący się na pakiet podstawowy przy wycieczce kosztującej do 499 euro będą musieli dopłacić 15 euro, a przy droższej 29 euro.

Użytkownicy wersji premium otrzymają możliwość zgłoszenia dodatkowego bagażu, zapewniona będzie elektroniczna odprawa na wylot z Niemiec, rezerwacja uczestnictwa w zajęciach sportowych i w centrum wellness. Oferowana jest im również pomoc w wypełnianiu formularza zaokrętowania na rejs wycieczkowy, rezerwowanie wycieczek na lądzie (dla uczestników rejsów), pomoc w zgłaszaniu szkód i drukowanie dokumentów podróży.

Agent może przekazać również życzenia specjalne klienta bezpośrednio linii lotniczej lub do miejsca noclegu. Dodatkowa opłata w tym wypadku ma wynosić 25 euro przy wyjazdach o wartości do 499 euro lub 39 euro przy droższych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RP

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >