Niedzica byliście zamkuFot. Flickr Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

Odwiedziliście zamek w Niedzicy? Robi niesamowite wrażenie

Niedzica słynie z przepięknej twierdzy, która zachwyca mnóstwo turystów. Jednym z dodatkowych walorów jest malownicza kraina, w której położony jest zamek. Mieliście kiedyś okazję zwiedzać tę atrakcję? Zabytek robi niesamowite wrażenie. Warto chociaż raz wybrać się do średniowiecznej warowni. Wygląda jak wyjęty z filmu.

Niedzica jako jedna z niewielu wsi w Polsce może pochwalić się wyjątkowym zamkiem. Średniowieczna twierdza położona na brzegu wygląda, jak obiekt wręcz wycięty z przepięknego filmowego kadru. Co roku przyciąga mnóstwo turystów z całego kraju. Mieliście kiedyś okazję zwiedzać ten zabytek? Jeśli nie, warto się wcześniej o nim czegoś dowiedzieć.

Niedzica słynie ze swojego średniowiecznego zamku. Twierdza znajduje się na brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego. Trzeba przyznać, że na atrakcyjność warowni wpływa nie tylko sam obiekt, ale także malownicza kraina, w której się znajduje. Zabytek pochodzi najprawdopodobniej z początku XIV wieku i powstał dzięki decyzji Kokosza Berzeviczego. Nazwano go Dunajec.

Niedzica szczyci się pięknym zamkiem. Byliście tam kiedyś?

Niedzica często gościła ekipy filmowe, które chętnie organizowały plany na terenie warowni. Nic dziwnego – warownia wręcz jest stworzona do tego, by wykorzystywać ją w ten sposób. To właśnie tam nakręcono między innymi “Zemstę” z 16-letnią Beatą Tyszkiewicz, która wcieliła się w rolę Klary w komedii Aleksandra Fredry. Tam też powstały zdjęcia do takich przebojów jak “Janosik”, “Wakacje z duchami” czy “Zwariowana noc”.

Każdego roku Niedzica jednak cieszy się przede wszystkim z turystów, którzy tłumnie przyjeżdżają z całej Polski, aby zwiedzić piękną twierdzę. Spacer po dziedzińcu zostaje w pamięci na bardzo długo. Sama budowla była sławna w dużej części Europy ze względu na wyprawiane bale. Co ciekawe – po przeciwnej stronie warowni znajdują się ruiny zamku w Czorsztynie.

1. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
2. Czternasta emerytura nie dla wszystkich. Bezlitosny mechanizm wstrzyma wypłaty, część seniorów nic nie dostanie
3. Prawdziwy hit internetu. Zrobił jedno zdjęcie na wycieczce. Wystarczyło, aby mówił o nim cały świat

Byliście kiedyś w Zamku w Niedzicy? Dajcie znać w komentarzach pod artykułem na Facebooku i podzielście się swoimi najlepszymi wspomnieniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Zamku Czocha, który również jest wspaniałym obiektem.

Następny artykuł