Niedzica byliście zamkuFot. Flickr Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

Byliście w zamku w Niedzicy? Robi niesamowite wrażenie

Niedzica słynie z przepięknej twierdzy, która zachwyca mnóstwo turystów. Jednym z dodatkowych walorów jest malownicza kraina, w której położony jest zamek. Mieliście kiedyś okazję zwiedzać tę atrakcję? Zabytek robi niesamowite wrażenie. Warto chociaż raz wybrać się do średniowiecznej warowni. Wygląda jak wyjęty z filmu.

Niedzica jako jedna z niewielu wsi w Polsce może pochwalić się wyjątkowym zamkiem. Średniowieczna twierdza położona na brzegu wygląda, jak obiekt wręcz wycięty z przepięknego filmowego kadru. Co roku przyciąga mnóstwo turystów z całego kraju. Mieliście kiedyś okazję zwiedzać ten zabytek? Jeśli nie, warto się wcześniej o nim czegoś dowiedzieć.

Obrazy Turysci.pl"Sytuacja jest katastrofalna". 22 osoby zaginione i ofiary śmiertelne, ogromne zniszczenia. Przykre informacje za granicyCzytaj dalej

Niedzica słynie ze swojego średniowiecznego zamku. Twierdza znajduje się na brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego. Trzeba przyznać, że na atrakcyjność warowni wpływa nie tylko sam obiekt, ale także malownicza kraina, w której się znajduje. Zabytek pochodzi najprawdopodobniej z początku XIV wieku i powstał dzięki decyzji Kokosza Berzeviczego. Nazwano go Dunajec.

Niedzica szczyci się pięknym zamkiem. Byliście tam kiedyś?

Niedzica często gościła ekipy filmowe, które chętnie organizowały plany na terenie warowni. Nic dziwnego – warownia wręcz jest stworzona do tego, by wykorzystywać ją w ten sposób. To właśnie tam nakręcono między innymi “Zemstę” z 16-letnią Beatą Tyszkiewicz, która wcieliła się w rolę Klary w komedii Aleksandra Fredry. Tam też powstały zdjęcia do takich przebojów jak “Janosik”, “Wakacje z duchami” czy “Zwariowana noc”.

Każdego roku Niedzica jednak cieszy się przede wszystkim z turystów, którzy tłumnie przyjeżdżają z całej Polski, aby zwiedzić piękną twierdzę. Spacer po dziedzińcu zostaje w pamięci na bardzo długo. Sama budowla była sławna w dużej części Europy ze względu na wyprawiane bale. Co ciekawe – po przeciwnej stronie warowni znajdują się ruiny zamku w Czorsztynie.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obaw
2. Nie żyje gwiazda "M jak miłość", "07 zgłoś się" i "Dom". "Trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy"
3. Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w Chinach

Byliście kiedyś w Zamku w Niedzicy? Dajcie znać w komentarzach pod artykułem na Facebooku i podzielście się swoimi najlepszymi wspomnieniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Zamku Czocha, który również jest wspaniałym obiektem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Cztery osoby nie żyją, ofiar może być więcej. Policja apeluje, zwykły spacer może się skończyć tragicznie
  4. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Mikroskopijna suczka miała ogromny ciążowy brzuch. Podczas porodu wszyscy zbierali szczęki z podłogi

Następny artykuł