Turysci.pl
nie żyje ratował turystów

fot. GOPR

GOPR przekazał smutną wiadomość. Nie żyje Antoni Żarski, ratownik i ważna postać polskiej turystyki

21 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Nie żyje wieloletni ratownik GOPR, Antoni Żarski. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Grupa Krynicka przekazała smutne informacje o śmierci kolegi, który od lat ratował w górach turystów. W wolnych chwilach sam korzystał

Grupa Krynicka GOPR potwierdziła smutne wiadomości - nie żyje wieloletni ratownik, Antoni Żarski. Mężczyzna zmarł w wieku 83 lat. Podczas swojej działalności nie tylko służył pomoc turystom, ale także przyczynił się do rozwoju obiektów górskich.

Informację o tym, że mężczyzna zmarł, można dziś przeczytać na oficjalnym Facebooku Grupy Krynickiej GOPR. Jak zaznaczyli koledzy, ratownik nie tylko służył pomocą oraz doświadczeniem w trakcie pracy, ale wyróżniał się też wielką pogodą ducha.

Nie żyje wieloletni ratownik GOPR

Wiadomość wywołała wielki smutek nie tylko wśród ratowników GOPR, którzy cenili doświadczenie byłego kolegi, ale także u osób, które kiedykolwiek miały z nim styczność w górskim regionie.

Panie Antku, będzie mi brakowało naszych pogaduszek, pana żartów i ciągle pogodnego wyrazu twarzy. Do zobaczenia na niebieskim stoku – czytamy w komentarzu Agnieszki pod informacją o śmierci ratownika.

Antoniego Żarskiego można było spotkać na trasach również, gdy nie pracował. Ratownik Grupy Krynickiej GOPR w wolnym czasie uprawiał narciarstwo. Dał się także poznać jako muzyk jazzowy. Z wykształcenia był natomiast inżynierem budownictwa.

Z przykrością informujemy, że w wieku undefined83 lat zmarł Nasz Kolega Antoni Żarski, wieloletni ratownik ochotnik Grupy Krynickiej GOPR. W okresie swojej przynależności do GOPR, dał się poznać jako człowiek zawsze gotowy spieszyć z pomocą innym Kolegom. Z wykształcenia inżynier budownictwa, z zamiłowania narciarz, muzyk jazzowy – czytamy w komunikacie na Facebooku Grupy Krynickiej GOPR.

– Zapamiętamy Go jako człowieka pogodnego, serdecznego i obdarzonego niesamowitym poczuciem humoru – dodają ratownicy.

????Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Nasz Kolega Antoni Żarski, wieloletni ratownik ochotnik Grupy...

Opublikowany przez Grupa Krynicka GOPR Czwartek, 21 stycznia 2021

Nie żyje inicjator budowy jednej z najlepszych stacji w Polsce

Nie żyje nie tylko lubiany ratownik, ale również człowiek, który odegrał ważną rolę w rozwoju górskiego regionu. Antoni Żarski chętnie pomagał w sprawach związanych z inwestycjami GOPR.

Jego doświadczenie miało znaczenie podczas budowy Stacji Ratunkowej na Słotwinach. Antoni Żarski zostanie też zapamiętany jako działacz, który w latach 90. był jednym z inicjatorów stworzenia Stacji Narciarskiej Jaworzyna Krynicka. Dzisiaj jest to jeden z najlepszych obiektów tego typu w całym kraju.

Pożegnanie Antoniego Żarskiego odbędzie się w piątek 22 stycznia. Msza zostanie odprawiona w kościele w Krynicy-Słotwinach. Po ceremonii ratownik zostanie odprowadzony na miejsce pochówku.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o śmierci Andrzeja Sobolewskiego, który wyznaczał nowe szlaki w Himalajach. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Grupa Krynicka GOPR

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >