Turysci.pl

unsplash/Markus Spiske, tiktok/neomoderneis

Narzekacie na PKP? Tak wygląda łazienka w fińskim pociągu, powiało chłodem

28 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Wszyscy turyści narzekający na polskie pociągi powinni koniecznie zobaczyć nagranie, które udostępnił pasażer podróżującym tym środkiem transportu po Półwyspie Skandynawskim. Największe zaskoczenie wywołał w nim widok toalety. Okazuje się, że w porównaniu do podróżnych z Finlandii nie mamy aż tak wielu powodów do niezadowolenia.

Choć wielu podróżnych deklaruje rezygnację z przejazdów polskimi pociągami w związku z podwyżką cen biletów , koleje nadal pozostają powszechnym środkiem transportu w Polsce. Mimo że warunki panujące w przedziałach nie rozpieszczają, a niskie temperatury dają się we znaki podróżnym, jesteśmy przekonani, że po obejrzeniu, jak wygląda fińska toaleta wewnątrz pociągu, nigdy więcej nie powiecie złego słowa na PKP.

Podróż pociągiem z "Krainy lodu"? W Finlandii to możliwe

Narzekanie tuż po piłce nożnej uważane jest za sport narodowy Polaków, a wśród ulubionych tematów naszych rodaków z pewnością jest niezadowalający komfort w środkach komunikacji publicznej. Polski przewoźnik w zimniejszych miesiącach często oszczędza na ogrzewaniu, o czym na własnej skórze mogli przekonać się zbyt lekko ubrani pasażerowie, jednak w porównaniu do tego, co dzieje się w toaletach w fińskich pociągach, wcale nie jest tak źle.

Nie ma się co dziwić, że nagranie podróżującego pociągiem w Finlandii odbiło się w sieci tak szerokim echem. Użytkownik TikToka o nicku "neomoderneis" udostępnił na swoim koncie filmik prosto z toalety, z której chciał skorzystać podczas podróży po Finlandii starym modelem pociągu. To, co zobaczył na własne oczy, wprawiło go w prawdziwy szok. Z muszli klozetowej wystawała wielka góra śniegu, co zdecydowanie uniemożliwiało załatwienie swoich potrzeb.

Turysta, by dodać trochę humoru do tej "mrożącej" sytuacji, do udostępnionego materiału wideo dodał piosenkę pochodzącą z bajki "Kraina lodu". Choć niektórzy internauci mogli się uśmiać, tego samego na pewno nie mogli zrobić pasażerowie pociągu chcący skorzystać z ubikacji.

Zamarznięta toaleta w pociągu stała się hitem

Pod nagraniem, które do tej pory obejrzało je już ponad 920 tysięcy użytkowników TikToka z całego świata, szybko zaczęły pojawiać się komentarze internautów. Jedni nie wierzą własnym oczom, inni sytuację obracają w żart.

- Taki mamy klimat - piszą Polacy, nawiązując do wypowiedzi odnoszącej się do opóźnień pociągów sprzed kilku lat Elżbiety Bieńkowskiej, która wówczas pełniła funkcję minister infrastruktury u rozwoju.

- Podróżowałeś pociągiem do Hogwartu? - pyta użytkownik sieci, nawiązując do serii o Harrym Potterze.

- Witamy w Finlandii! - kwituje inny internauta.

@neomoderneis

Rovaniemi - Helsinki 🚂

♬ Ice Ice Baby - Vanilla Ice

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

źródło: podroze.gazeta.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]